Harbiye Açıkhava Sahnesi'nin yıkılacağı iddiası

- İstanbul Büyükşehir Belediyesi: - "Harbiye Açık Hava Sahnesi'nin tamamen yıkılıp yeniden yapılması söz konusu değildir" - "Burada yapılması öngörülen işlem, uzun yıllardır düşünülen ve olumsuz hava koşullarına karşı sahnenin üzerine açılır-kapanır tavan yapılmasından ibarettir" - "Proje sahnenin özgün yapısı korunarak hazırlanmıştır ve kurulların onay süreci beklenmektedir"

Harbiye Açıkhava Sahnesi'nin yıkılacağı iddiası
20 Mayıs 2016 Cuma 12:50

İSTANBUL (AA) - İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Harbiye Açıkhava Sahnesi'nin tamamen yıkılıp yeniden yapılmasının söz konusu olmadığını bildirdi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen'in "Harbiye açıkhava tamamen yıkılıp yeniden yapılacak" şeklinde bir açıklaması olmadığı belirtildi.

Harbiye Açıkhava Sahnesi'nin tamamen yıkılıp yeniden yapılmasının söz konusu olmadığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Burada yapılması öngörülen işlem uzun yıllardır düşünülen ve olumsuz hava koşullarına karşı sahnenin üzerine açılır-kapanır tavan yapılmasından ibarettir. Çalışma ile sahnenin daha uzun süreli kullanımı amaçlanmaktadır. Proje sahnenin özgün yapısı korunarak hazırlanmıştır ve kurulların onay süreci beklenmektedir."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×