FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma

- FETÖ soruşturması kapsamında HSYK tarafından açığa alınarak haklarında kovuşturma izni verilen savcılar arasındaki Fatih Genç, İzmir'de gözaltına alındı - Genç, özel yetkili savcı olarak görev yaptığı dönemde İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya'nın da yargılandığı ve beraat ettiği "emniyet müdürleri hakkındaki nitelikli dolandırıcılık", "askeri casusluk" gibi davalarla ilgili soruşturmaları yürütmüştü

FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma
11 Ağustos 2016 Perşembe 17:09

İZMİR (AA) - İzmir'de, FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında, özel yetkili olarak görev yaptığı dönemde bazı emniyet müdürlerinin de yargılandığı "nitelikli dolandırıcılık", "askeri casusluk" gibi davalarla ilgili soruşturmayı yürüten savcı Fatih Genç, gözaltına alındı.

FETÖ soruşturması kapsamında 648 savcı ve hakimin HSYK tarafından dün açığa alınarak haklarında kovuşturma izni verilmesi üzerine İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, kentte görev yapan bazı savcı ve hakimler hakkında gözaltı talimatı verdi.

İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, "silahlı FETÖ üyesi olduğu" suçlamasıyla hakkında gözaltı kararı verilen savcılardan Fatih Genç'i evinde yakalayarak emniyete getirdi.

İzmir'de bir dönem "özel yetkili" olarak görev yapan Genç, İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya'nın da yargılandığı ve beraat ettiği "nitelikli dolandırıcılık", "askeri casusluk" gibi davalarla ilgili soruşturmayı yürütmüştü. Bu davaların beraatle sonuçlanmasının ardından, soruşturmayı sürdürenler hakkında "sahte delil üreterek kumpas kurma" iddiasıyla soruşturma başlatılmıştı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×