"Aşmak İçin Hareket–100 Engelli 100 Ayak Projesi"

- Ünlü isimlerle engelli sporcular, sporda farkındalık için tekerlekli sandalye basketbol maçında bir araya geldi - Türkiye Beyazay Derneği Başkanı Ayva: - "Engellilerin varlığının farkında olmak önemli bir kazanım olacak. Birbirimizi tanıdıkça daha mutlu bir toplum olacağız"

01 Ekim 2016 Cumartesi 19:01

İSTANBUL (AA) - Türkiye Beyazay Derneği Başkanı Lokman Ayva, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde "Aşmak İçin Hareket–100 Engelli 100 Ayak Projesi"ne ilişkin, "Engellilerin varlığının farkında olmak önemli bir kazanım olacak. Birbirimizi tanıdıkça daha mutlu bir toplum olacağız." dedi.

Proje kapsamında, Türkiye Beyazay Derneği ve Küçükçekmece Dostluk Engelliler Spor Kulübü iş birliğiyle Ahmet Cömert Spor Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlikte, ünlü isimlerle engelli sporcular, sporda farkındalık için tekerlekli sandalye basketbol maçında bir araya geldi.

Anadolu Ajansının global iletişim ortağı olduğu etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'yla başladı.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Ayva, engelleri ve ön yargıları aşmak istediklerini söyledi.

Ayva, cehaleti ve sefaleti de aşmak istediklerini dile getirerek, "Bunun için de engelli ve engelsizlerin bir arada olması gerekiyor. Bunun için 'Aşmak İçin Hareket' diyoruz. Arkadaşlarımız inşallah burada önce bir farkındalık meydana getirecekler. Akülü sandalyeye ihtiyacı olan arkadaşlarımıza hediyeleri verilecek. Bir arada yaşama kültürünü bu etkinlikler sayesinde başaracağız." diye konuştu.

Engelli engelsiz, ünlü ünsüz birçok kişinin etkinliğe katıldığını anımsatan Ayva, şöyle devam etti:

"Engelliler her yerde. Zenginlerden de fakirlerden de engelliler var. Sanat, iş dünyasında da var. O yüzden herkesin bunun farkına varması lazım. Engellilerin nasıl yaşadığının bilinmesi gerekiyor. Şu anda yaşlandıktan sonra engelli olma oranı çok yükseldi. Engellilerin varlığının farkında olmak önemli bir kazanım olacak. Birbirimizi tanıdıkça daha mutlu bir toplum olacağız."

Küçükçekmece Dostluk Engelliler Spor Kulübü Onursal Başkanı Turgay Kıran ise herkesin engelliler adına farkındalık için etkinliğe geldiğini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Öte yandan etkinlikte "Murat Günhan Fashion Show" defilesi düzenlenirken, Aysun Kaya da sevilen şarkılarını seslendirdi.

Manken Şenol İpek, oyuncu Yıldırım Memişoğlu, manken Tuğçe Sarıkaya'nın da oynadığı basket ardından 100 engelliye 100 akülü sandalye dağıtıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×