AKÜ'de mezuniyet heyecanı

- Afyon Kocatepe Üniversitesi 2015-2016 akademik yılında mezun olan 11 bin 285 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi - AKÜ Rektörü Prof. Dr. Solak: - "Her geçen gün öğrencilerimizin öğrenim görmekten ve mezun olmaktan gurur duyacağı bir üniversite olmak için çalışıyoruz. Çalışmaya da aynı hızda devam edeceğiz"

AKÜ'de mezuniyet heyecanı
18 Mayıs 2016 Çarşamba 20:03

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, "Her geçen gün öğrencilerimizin öğrenim görmekten ve mezun olmaktan gurur duyacağı bir üniversite olmak için çalışıyoruz. Çalışmaya da aynı hızda devam edeceğiz." dedi.

Afyon Kocatepe Üniversitesinin 2015-2015 akademik yılında mezun olan 11 bin 285 öğrenci için tören düzenlendi.

AKÜ Atatürk Kongre Merkezi’nde düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Tören, AKÜ Devlet Konservatuarı öğrencilerinin müzik dinletisi ile devam etti.

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Mustafa Solak, 2015-2016 akademik yılında 4 bin 650’si lisans, 6 bin 635’i ise ön lisans olmak üzere toplam 11 bin 285 öğrencinin mezun olduğunu belirtti.

Dünyada yaşanan hızlı değişim ve dönüşümlerin, bilginin üretimini, kullanılmasını ve aktarılmasını önemli hale getirdiğini ifade eden Prof. Dr. Solak, şöyle konuştu:

"Her geçen gün öğrencilerimizin öğrenim görmekten ve mezun olmaktan gurur duyacağı bir üniversite olmak için çalışıyoruz. Çalışmaya da aynı hızda devam edeceğiz. Her alanda, her geçen gün büyük atılımlar yapan ve değişimler gerçekleştiren üniversitemizin başarısı, kuşkusuz siz mezunlarımızın başarıları ile özdeştir. Bizleri ve özellikle mezunu olmaktan gurur duyacağınız üniversitenizi hiçbir zaman unutmayınız. Her zaman gururla temsil ediniz ve bağlarınızı koparmayınız."

AKÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Süleyman Gücek ise öğrencilerin mevsimlik çiçek gibi üniversiteden gelip geçtiğini belirterek, "Mevsimler bitecek lakin bizler başka iklimlerde, başka illerde çiçek açmaya devam edeceğiz. Bizlerin yetişmesinde olgunlaşmasında büyük rol oynayan hocalarımıza yaklaşık 44 bin öğrenci kardeşim adına teşekkür ediyor, saygı ile ellerinizden öpüyorum." dedi.

Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner de bir ülkenin kaderini iyi yetişmiş insanların belirlediğini vurgulayarak, "Gerek temel eğitim, gerek örgün eğitim ve gerekse üniversite eğitimi, temel beşeri sermayemizin nakış nakış işlendiği ve bir hamur haline getirilerek yoğrulduğu, aziz milletimize hizmet edecek insanların yetiştirildiği ortamlardır." ifadesini kullandı.

Güner, "Bu yönüyle bizler temel eğitimi örgün öğretimden, örgün eğitimi üniversite eğitiminden ayırmayız. Şehrimiz gerek ulaşımda ve sağlıkta, gerekse sporda ve turizmde ciddi ivmeler katetti ve katetmektedir. Bu yönüyle ilimizin ve aynı zamanda bölgemizin önemli lokomotifi ve gelişim mekanizması haline geldi. Bu anlamda Sayın Rektörü ve onunla birlikte başarılı bir şekilde eğitim ve ilerleme kaydeden herkesi tebrik ediyorum." diye konuştu.

Konuşmalardan sonra, fakülte ve yüksek okullarını ilk üç sırada bitiren öğrencilere protokol üyeleri tarafından başarı belgeleri verildi.

Daha sonra öğrenciler hep birlikte kep attı.

Törene, Prof. Dr. Solak ve Vali Güner’in yanı sıra Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Gökhan İsmet Gülmez, Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Eray, Emniyet Müdürü İbrahim Özel, rektör yardımcıları, dekanlar ve akademik personel ile aileler katıldı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×