Akdeniz'de düşen Mısır uçağının kara kutusu bulundu

Akdeniz'de düşen Mısır uçağının kara kutusu bulundu
16 Haziran 2016 Perşembe 17:37

KAHİRE (AA) - Paris-Kahire seferini yaparken Akdeniz'e düşen Mısır Hava Yolları'na ait yolcu uçağının iki kara kutusundan birinin bulunduğu bildirildi.

Konuyla ilgili uçağın düşmesinin ardından Mısır'da oluşturulan araştırma komitesi tarafından açıklama yapıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Akdeniz'de düşen Mısır Hava Yolları’na ait yolcu uçağının kara kutusunu araştırma ekibinde yer alan Fransız araştırma gemisi tarafından pilot kabinindeki konuşmaları kaydeden iki kara kutudan birisine ulaşılmıştır. Konu ile ilgili Mısır Başsavcılığına bilgi verilmiş, Başsavcılık da konuşmaların deşifre edilmesi için cihazın ilgili komiteye teslim edilmesini kararlaştırmıştır. Kara kutunun Akdeniz’den İskenderiye’ye nakli ile ilgili çalışmalar yürütülmektedir.”

Araştırma komisyonu tarafından dün yapılan açıklamada uçağın enkazına ait birkaç temel konumun tespit edildiği duyurulmuştu. Pazartesi günü yapılan açıklamada da kara kutuların 24 Haziran’a kadar sinyal vermeye devam edeceği belirtilmişti.

Mısır Hava Yolları’na ait A320 Airbus tipi yolcu uçağı Paris-Kahire seferini yaparken 19 Mayıs sabahı Akdeniz’de Mısır kara sularında düşmüştü.

Uçakta 3'ü çocuk 56 yolcu ile 7'si uçuş görevlisi 10 mürettebatın bulunduğu, yolculardan 30'unun Mısırlı, 15'inin Fransız, 2'sinin Iraklı, diğer 9'unun ise İngiliz, Belçikalı, Kuveytli, Suudi Arabistanlı, Sudanlı, Çadlı, Portekizli, Cezayirli ve Kanadalı olduğu açıklanmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×