Adana'daki polise silahlı saldırı

- Uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan polis memuru Yılmaz Bozkurt için Adana Valiliğinde tören düzenlendi - Emniyet Müdürü Zeybekçi: "Terör örgütleri ve hainler ülkemizi bölmek için her türlü kirli oyunu sergilemektedirler. Tek tesellimiz Yılmaz Bozkurt'u şehit eden ve herhangi bir sıfatı layık görmediğim iblislerin şehidin kahraman silah arkadaşları tarafından 2 saat içinde yakalanmasıdır"

Adana'daki polise silahlı saldırı
21 Mayıs 2016 Cumartesi 12:45

ADANA (AA) - Adana'da motosikletli iki kişinin silahlı saldırısı sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan polis memuru Yılmaz Bozkurt için tören düzenlendi.

Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi morgundan alınan şehidin Türk bayrağına sarılı cenazesi, törenin düzenleneceği Adana Valiliğinin bahçesine getirildi.

Törene, şehidin 16 yaşındaki oğlu Mustafa babasının resmi üniformasıyla katılırken, 14 yaşındaki oğlu Görkem Hasan ile 7 yaşındaki oğlu Yiğit Çağrı da babalarının polis şapkasını taktı. Şehidin çocukları babalarının cenazesini selam vererek karşılarken, eşi Nuran ve annesi Alime Bozkurt'u ise yakınları teselli etmeye çalıştı.

Vali Mustafa Büyük, törende yaptığı konuşmada, kalleş bir sadırı sonucu şehit olan Bozkurt'u rahmetle andığını dile getirerek, "Vatanın bölünmez bütünlüğü için canla başla görev yapan emniyet güçlerimizin kararlılığını hiçbir hain saldırı zafiyete uğratamayacaktır. Birlik ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi, toplumsal barışımıza yönelen bu hain saldırıların amacına ulaşmasına asla izin vermeyeceğiz." diye konuştu.

Emniyet Müdürü Cengiz Zeybekçi ise yaşanan hain saldırı neticesi polis memuru Bozkurt'un şehit olduğunu anımsatarak, "Terör örgütleri ve hainler ülkemizi bölmek için her türlü kirli oyunu sergilemektedirler. Tek tesellimiz Yılmaz Bozkurt'u şehit eden ve herhangi bir sıfatı layık görmediğim iblislerin şehidin kahraman silah arkadaşları tarafından 2 saat içinde yakalanmasıdır." dedi.

Konuşmaların ardından şehit Yılmaz Bozkurt için dua okundu. Şehidin naaşı defnedileceği Buruk Mezarlığına götürüldü.

Törene, bazı milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 6. Mekanize Piyade ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Osman Erbaş ile askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Adana'da dün motosikletli iki kişinin silahlı saldırısı sonucu yaralanan polis memuru Yılmaz Bozkurt, kaldırıldığı özel hastanedeki müdahaleye rağmen şehit olmuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×