Oda ve Borsa Başkanları ile İstişare Toplantısı'nın ardından

- EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Yorgancılar: "Ülkemizi iyi günler bekliyor"

Oda ve Borsa Başkanları ile İstişare Toplantısı'nın ardından
05 Ağustos 2016 Cuma 18:50

İZMİR (AA) - Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Türkiye'yi iyi günlerin beklediğini söyledi.

Yorgancılar, dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Çankaya Köşkü'nde düzenlenen Oda ve Borsa Başkanları ile İstişare Toplantısı'nın ardından yaptığı yazılı basın açıklamasında, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği üyesi iş adamlarının iç piyasada önemli bir hacme sahip olduğuna dikkati çekti.

Toplantıların büyük önem taşıdığını vurgulayan Ender Yorgancılar, "Önce Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ardından Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın iş dünyasını temsilcilerine hitap ederek en üst kademede piyasalara güven vermesi çok olumlu oldu." ifadelerini kullandı.

Alınan kararlarla güçlü ekonomiye sahip Türkiye'nin 15 Temmuz darbe girişiminin etkilerini en kısa sürede atlatacağına işaret eden Yorgancılar, şunları kaydetti:

"Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun teklifinin de yasalaşması da iş dünyası temsilcileri olarak bizleri çok memnun etti. Başbakanımızın da belirttiği gibi vergi konusunda, borçların yeniden yapılandırılması konusunda iş dünyasının önünde yeni beyaz bir sayfa açıldı. Bu düzenlemeler iş dünyası temsilcileri olarak bizleri fazlasıyla memnun etti. İş dünyası temsilcileri bu yaklaşımı karşılıksız bırakmayacak ve yatırımlarına devam edecek. Ülkemizi iyi günler bekliyor."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×