Hububat alım fiyatları

- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik: "2016 yılı hasat dönemi hububat alım fiyatlarını pazartesi günü açıklayacağız"

Hububat alım fiyatları
23 Haziran 2016 Perşembe 17:45

ANKARA (AA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, hububat hasatının devam ettiğini belirterek, "2016 yılı hasat dönemi hububat alım fiyatlarını pazartesi günü açıklayacağız." dedi.

Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, hububat hasatının mayıs ayında başladığını hatırlatarak, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO), 18 Mayıs'tan itibaren taahhütname karşılığında hububat alımını sürdürdüğünü ve bugüne kadar 190 bin ton alım gerçekleştirildiğini bildirdi.

Hububat hasatının devam ettiğini belirten Bakan Çelik, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Hububat fiyatları üreticilerimizi memnun edecek düzeyde seyretmektedir. Bunun yanında hasat yoğunluğuna bağlı olarak yerel düzeyde fiyatlarda değişkenlikler yaşanabilmektedir. Üreticilerimizin ürünlerini TMO'ya bırakmaları ve karşılığında avans alabilmeleri için her türlü önlem alınmıştır. Piyasa fiyatlarından memnun olmayan üreticilerimizin ürünlerini, fiyat açıklanana kadar TMO depolarına teslim etmeleri mümkündür. 2016 yılı hasat dönemi hububat alım fiyatlarını pazartesi günü açıklayacağız."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×