Escarus GRI onaylı eğitim partneri oldu

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) kuruluşu Sürdürülebilir Danışmanlık A.Ş (Escarus), Global Reporting Initiative (GRI) onaylı eğitim partneri olmaya hak kazandı.

Escarus GRI onaylı eğitim partneri oldu
10 Ağustos 2016 Çarşamba 14:05

Finans ve üretim sektörlerinde sürdürülebilirlik alanında Türkiye’nin önemli danışmanlık şirketlerinden olan Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) kuruluşu Sürdürülebilir Danışmanlık A.Ş (Escarus), Global Reporting Initiative (GRI) onaylı eğitim partneri olmaya hak kazandı.

Şirket açıklamasına göre, Escarus söz konusu iş birliği çerçevesinde, Amsterdam merkezli bağımsız raporlama girişimi GRI’nın son metodolojisi olan G4 eğitimlerini eylül ayından itibaren sunmaya başlayacak. Eğitimler çerçevesinde, şirketlere sürdürülebilirlik raporlamasının önemi, raporlamadaki son trendler ve raporlamaya ilişkin detaylı bir rehberlik sunuluyor.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Escarus Genel Müdürü Hülya Kurt, GRI Eğitim Ortağı olmaktan mutluluk duyduklarını, sürdürülebilirlik raporlamasında uluslararası standart olarak kabul edilen GRI G4 metodolojisinin, ülkeler ve sektörler arasında karşılaştırılabilir bir çerçeve sunması nedeniyle büyük önem taşıdığını belirtti.

Kurt değerlendirmesini şöyle sürdürdü:
"Sürdürülebilirlik raporları günümüzde, kurumsal sosyal sorumluluğun bir parçası olarak takip edilen gönüllü çalışmalar olmaktan çıkarak, şirketin uzun vadeli kârlılığını sağlayan önemli bir unsur haline geldi. Raporların başarıya ulaşması için kurum içerisinde anlaşılması ve benimsenmesi gerekiyor. İşte bu noktada biz devreye giriyoruz. Escarus olarak sunduğumuz sürdürülebilirlik raporlaması hizmetleriyle kurumlarda başarılı süreçler tesis edilmesini, Türkiye’de ‘sürdürülebilirlik’ kavramını zenginleştirmeyi ve yaygınlaştırmayı hedefliyoruz."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×