Sur'daki 'vakıf kiracıları'na bir 6 ay daha erteleme

Başbakan Yardımcısı Kaynak, "Kasım ayında alınan bir kararla altı ay kiraların alınmamasına karar verilmişti. Biz bu altı aylık süreyi bir altı ay daha uzatıyoruz. Kasım sonuna kadar kira almayacağız" dedi.

Sur'daki 'vakıf kiracıları'na bir 6 ay daha erteleme
28 Haziran 2016 Salı 11:58

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne ait dükkanların kira bedellerine ilişkin, "Kasım ayında alınan bir kararla altı ay kiraların alınmamasına karar verilmişti. Biz bu altı aylık süreyi, bir altı ay daha uzatıyoruz. Kasım sonuna kadar kira almayacağız." dedi.

Kaynak, TBMM'de gazetecilerin Diyarbakır'ın Sur İlçesinde Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne ait işyerlerinin kira ödemelerinin ertelenmesine ilişkin sorusunu yanıtladı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün Sur İlçesinde kiraya verilmiş 584 adet taşınmazı bulunduğunu aktaran Kaynak, bunların 531'inin işyeri, diğerlerinin mesken olduğunu belirtti.

Kaynak, şunları söyledi: "Geçen yıl, terörle mücadele başlayınca sokağa çıkma yasağı ve benzer sebeplerle esnafın ticaretini yapamaması sebebiyle Kasım ayında alınan bir kararla altı ay kiraların alınmamasına karar verilmişti. Ayrıca 2016 yılında da kira bedellerine herhangi bir zam yapılmadı. Sayın Başbakanımızdan talepleri olmuş Diyarbakır ziyaretinde, biz bu altı aylık süreyi, bir altı ay daha uzatıyoruz. Kasım sonuna kadar kira almayacağız."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×