PKK'nın Susa katliamı 24 yıldır hafızalarda

PKK'nın 24 yıl önce Silvan'da cami içinde yaptığı katliam, maktullerin yakınları tarafından dün bir kez daha anıldı

PKK'nın Susa katliamı 24 yıldır hafızalarda
08 Temmuz 2016 Cuma 10:08

Susa katliamı anma töreni
İlgili Galeriye Git

iyarbakır'ın Silvan ilçesine bağlı Yolaç (Susa) köyünde 24 yıl önce, PKK'lı teröristler tarafından camide ibadet edenlerin dışarı çıkarılarak silahla tarandığı katliamda, yaşamını yitiren 2'si çocuk 10 kişi düzenlenen etkinlikle anıldı.

Silvan ilçesinde asker kıyafet giyen PKK'lı teröristlerin 24 yıl önce aralarında imamın da bulunduğu 10 kişiyi katlettiği Yolaç (Susa) köyü katliamı, Susa Mazlumları ve Mağdurları Anma, Anlama, Yaşatma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin (Susa-Der) köyde düzenlediği etkinlikle lanetlendi.

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, yaptığı açıklamada, bu topraklarda emperyalist güçlerin projelerini gerçekleştirmek isteyen bir örgütün bulunduğunu, Türkiye'de çoğunluğun bu katliamlardan habersiz olduğu söyledi.

"PKK ASLINDA İSLAM'I HEDEF ALDI"

"Bu katliamların iç yüzünün bilmediğini kaydeden Şahin, "Susa katliamının iç yüzü bilinirse yaşanacak bir tarih bilinecek." diyen Şahin, terör örgütü PKK'nın bu gençlerin şahsında aslında İslam'ı hedef aldığını belirtti.

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Yılmaz ise bütün katliamları gerçekleştirenleri lanetlediğini belirterek, Susa katliamı vahşi PKK örgütün Müslümanlara yaptığı kin ve öfkenin dışa yansımasıdır. Susa Katliamı bölgemiz açısından tarihteki yeri ayrıdır. Hiçbir zaman unutulmayacak bir katliamdır." diye konuştu.


"KÜRT HALKI ONLARDAN ÇEKTİĞİNİ KİMSEDEN ÇEKMEDİ"

Katliamda 4 kardeşini kaybeden Abdulkadir Fidancı, terör örgütü PKK'nın geçmişte olduğu gibi bugün de katliamlar gerçekleştirdiğini söyledi.

Fidancı, "PKK terör örgütü Müslüman Kürt halkına katliam ve zulümden başka bir şey yapmadı. 30-40 yıldır Kürt halkı onların elinden çektiğini kimseden çekmedi. PKK, kan dökmekten başka bir şey yapmıyor." dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×