Mısır ve İsaril'le yeni dönem başlıyor

İlişkilerin normalleşmesi için Dışişleri Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalar geçen Bakanlar Kurulu'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a aktarıldı. Buna göre, her iki ülkeyle de ilişkiler yakın gelecekte farklı aşamalara gelecek

Mısır ve İsaril'le yeni dönem başlıyor
29 Şubat 2016 Pazartesi 14:35

Son Haberler Logo

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail'le yapılan müzakerelerin sonuçlanmak üzere olduğunu, yakın zamanda ortak açıklama yapma noktasına gelebileceklerini söyledi.

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında 1 Kasım seçimlerinden sonra yapılan ve 9 saat süren ilk Bakanlar Kurulu toplantısında, ağırlıklı olarak dış politikada gelinen noktanın masaya yatırıldığı öğrenildi.

Dış politikadaki gelişmeler, toplantının ana gündem maddesini oluşturdu. Masadaki konulardan biri de Mısır ve İsrail'le ilişkilerdi. Mısır’la ilişkilerin iyileştirilmesi konusunda neler yapılabileceği de toplantıda görüşüldü. Bu ülkeyle bakanlar düzeyinde temaslar başlanabileceği ifade edildi.

Bu konudaki görüş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan da destek gördü. Başbakan düzeyinde bir temasa, Davutoğlu sıcak bakmadı. Şimdilik ilişkilerin daha alt düzeyde kurgulanması gerektiği belirtildi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail ile sürdürülen görüşmelerde gelinen noktayı özetledi. Müsteşarlar düzeyinde yapılan müzakerelerin son noktaya geldiği ve sonuçlanmasının çok yakın olduğu dile getirildi. İsrail’le ortak açıklama yapma noktasına önümüzdeki günlerde gelinebileceği ifade edildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×