Erdoğan: Tüm adımlar karşılıklı kazanımlarla atıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail ve Rusya ile yapılan anlaşmalarla ilgili olarak, bütün adımların karşılıklı kazanımlarla atıldığını söyledi

Erdoğan: Tüm adımlar karşılıklı kazanımlarla atıldı
29 Haziran 2016 Çarşamba 22:13

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen iftar programında gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin asla bölünmeyeceğini belirterek, şöyle konuştu:
"Bizim vatanımızı da asla bölemeyecekler. Kendi kendilerine böyle hayal aleminde dolaşanlar, gezenler var. Boşuna dolaşıyorsunuz. İşte buyurun, bütün bu yapılan operasyonlar niçin yapılıyor? Bu vatan topraklarında biz sizlere asla gelip de bir parçayı, bir şehidimizin kanının yoğurduğu parçayı vermeyiz, teslim etmeyiz. Vermeyiz ve veremeyiz, böyle bir yetkimiz yok." 

Türkiye'nin 2023 hedeflerine mutlaka ulaşacağına dikkati çeken Erdoğan, "Bu terör örgütleri üzerinden bizi tedip edeceklerini sananlara sesleniyorum, ne yapsanız boş. Türkiye'nin 2023 hedeflerine mutlaka ulaşacağını buradan duyuruyorum. Burası Cumhurbaşkanlığı makamı." dedi.

Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen terör saldırısına ilişkin, şunları kaydetti:
"Şimdi Yeşilköy'ü gelip bunlar bombaladı, ne günahı vardı o insanların? Çocuk, kadın, yaşlı... Yerlisi var, yabancısı var. Bu sivil insanların ne günahı vardı? Hem kendini patlatıyorsun hem de o insanlar bu sebeple orada ölüyorlar. Bunun insani, vicdani herhangi bir yanı var mı? İslami herhangi bir yanı var mı? Yok. Bunlar ne Müslümanı ya? Bunlar ila cehenneme zümera ya, oraya gidici bunlar. Bunlar cehennemde yerlerini hazırlamışlar. 'Bir kişinin ölümüne neden olmak tüm insanlığın ölümüne neden olmaktır.' diyor bizim dinimiz. Böyle bir şeyi nasıl yaparsınız?"

Türkiye'nin hedef ve ideallerine ulaşmasının önemine işaret eden Erdoğan, şöyle devam etti:
"Türkiye'nin asıl felaketi bu terör olayları değil, hedeflerinden ve ideallerinden vazgeçmesi olur. İşte biz bundan vazgeçmeyeceğiz. Milletimizi böyle bir felaketle asla yüz yüze bırakmayacağız. Bu vesileyle dün İstanbul'da kaybettiklerimiz başta olmak üzere, terör olaylarında verdiğimiz tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara da Rabbim'den acil şifalar diliyorum." 

İsrail ile Mavi Marmara gemisi saldırısı sonrası sorunlu olan ilişkileri düzeltme yolunda önemli adımlar atıldığına dikkati çeken Erdoğan, atılan adımların Türk milleti ve Filistinliler için hayırlı olmasını dileğinde bulundu.

İkili ilişkilerde atılan adımların milletlerin kazanımına dayalı olduğunu vurgulayan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yalnız buradan bir açıklama yapmak durumundayım, Türkiye Cumhuriyeti olarak biz hangi adımı atıyorsak atalım, bu adım bilinmelidir ki her zaman karşılıklı milletlerin kazanımına dayalı bir adımdır. Hiçbir zaman hiçbir adımı tek taraflı düşünmedik. Kazan-kazan esasına dayalı olarak hep bu adımları atmışızdır. Yani Türkiye de kazanmalı Rusya da kazanmalı, Türkiye de kazanmalı İsrail de kazanmalı."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
trol - 2 yıl önce
Mavi marmara gönderilirken arkasındaydın, bazıları destek vermedi diye astın kestin, şimdi de ucuz yollu anlaşmayı süoer gösterip günü kurtarıyor ve bir sivili toplum kuruluşunu da sözde yargılıyorsun. Bana mı sordunuz diye? Bu acaba ilk tutumuna göre çok tutarlı bir durummu acaba ve millet de senin gibi mi düşünüyor zannediyorsun. Anlaşılan birileri bayağı bir değişmiş!!! anlayana...