AB'nin 'terör yasası' ısrarına sert tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB'nin terörle mücadele yasasında değişiklik talebine çok sert cevap vererek, "Dört bir yanımız terör örgütleriyle doluyken kusura bakmayın, siz yolunuza biz yolumuza" dedi

AB'nin 'terör yasası' ısrarına sert tepki
06 Mayıs 2016 Cuma 16:32

Avrupa Birliği'nin vize muafiyeti konusunda Türkiye'den istediği 'terörle mücadele yasası'nda değişiklik konusu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sert tepkisine neden oldu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ayrılmasından sonra göç ve vize anlaşmaları konusunda işbirliği çağrısı yapn Avrupa Birliği'ne sert yanıt verdi: Kusura bakma biz yolumuza gidiyoruz sen de yoluna git!

Eyüp Belediyesi hizmet binası ve toplu açılış töreninde konuşan CumhurbaşkanıTayyip Erdoğan, vize konusuna değinerek AB'ye sert çıktı: "Türkiye dört bir yanından terör örgütlerinin ve onlara destekçilerinin saldırısı altındayken, şu anda AB vize için 'terörle mücadele yasasını değiştireceksiniz' diyor. Siz önce AB Parlamantosu önünde çadır kuranlara karşı zihniyetinizi niye değiştirmiyorsunuz? Onlara çadır kurduracaksınız, demokrasi için olduğunu söyleyeceksin; bize de vizeyi kaldıracağım şartı şu. Biz yolumuza gidiyoruz, siz de yolunuza gidin. Kiminle anlaşabiliyorsan onla anlaş."

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Hansjörg Haber, düzenlenen bir basın toplantısında yaptığı açıklamada "Davutoğlu hükümetiyle iyi bir işbirliğimiz vardı, mülteci anlaşması bu hükümetin önerdiği bir girişimdi" şeklinde konuştu. Haber, "Bu anlaşmayı tamamına erdirebilmek için teknik konularda devamlılığın yanı sıra, kriterlerin yerine getirilmesi için de gönüllü olunmasına ihtiyaç duyulmaktadır" açıklamasını yapmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×