AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Bingöl'de

Yılmaz: "(28 belediyeye görevlendirme yapılması) Seçilmiş insanlar, ülkemizin vergileriyle halkımıza hizmet etmek yerine terör örgütlerine lojistik destek sağlamaya yönelirlerse elbetteki bunun sonuçları olur" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Bingöl'de
12 Eylül 2016 Pazartesi 16:18

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İçişleri Bakanlığının bazı belediyelere görevlendirme yapmasına ilişkin, "Seçilmiş insanlar, ülkemizin vergileriyle halkımıza hizmet etmek yerine terör örgütlerine lojistik destek sağlamaya yönelirlerse elbetteki bunun sonuçları olur." dedi.
Bingöl Polisevi'nde düzenlenen bayramlaşma törenine katılan Yılmaz, bayram ruhunun dayanışma, kardeşlik, barış ve insana saygı olduğunu söyledi.

Yılmaz, vatan uğruna canlarını feda ederek şehit olanlara rahmet dileyerek, "Bugün huzurlu bir şekilde bayramı idrak edebiliyorsak, bu ülkede özgür bir şekilde yaşıyorsak bunu şehitlerimize borçluyuz." dedi.

Van'daki terör saldırısı

Van'da, AK Parti İl Binası önündeki polis noktasına bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıya değinen Yılmaz, saldırının Kurban Bayramı'nın birinci gününde yapılmış olmasının terör örgütlerinin hiçbir kutsalının olmadığını bir kez daha ortaya koyduğunu belirtti.
Yılmaz, şöyle konuştu:
"Bu vesileyle terörü de bir kez daha lanetliyorum. Terörün hiçbir insani değeri olmadığını, hiçbir kutsalı olmadığını bu vesileyle bir kez daha görmüş olduk. Geçtiğimiz günlerde AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Mehdi Eker'in yakınlarının mezarlarının çevresine bombalar döşenmişti. Bunların da inşallah sonunun geldiğini göreceğiz. Kararlı bir şekilde FETÖ, PKK ve DAEŞ ile diğer hangi terör örgütü varsa hepsiyle mücadelemiz devam edecek."

- "Terör ve siyaset yan yana olmaz"
İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) gereği 28 belediyeye yönelik görevlendirmeler konusunda gazetecilerin sorularına cevap veren Yılmaz, görevlendirmenin bir sonuç olduğunu vurguladı.
Yılmaz, terör örgütleriyle bağı olmayan belediyelerle ilgili herhangi bir tasarrufun söz konusu olmadığını aktararak, şunları kaydetti:
"Seçilmiş insanlar terör örgütlerinin vesayetine girerlerse, halka hizmet etmek yerine devletimizin vergileriyle terör örgütlerine lojistik destek sağlamaya yönelirlerse elbetteki bunun sonuçları olur. Görevlendirmeyi tartışanlar öncelikle neden bu terör örgütlerinin vesayetinden kurtulmadıklarını tartışmalılar. Elbetteki demokrasilerde siyaset ve seçimler çok önemli ama terör ve siyaset yan yana olmaz."
Daha sonra Bingöl Şehit Aileleri Gazileri ve İnsan Hakları Derneğini ziyaret eden Yılmaz, buradaki şehit aileleri ve gazilerin bayramını kutladı.
Bayramlaşma törenine, Vali Yavuz Selim Köşger, AK Parti Bingöl Milletvekilli Enver Fehmioğlu, Kalkınma Bakanı Yardımcısı Yusuf Coşkun, 49. Komando Tugayı Komutanı Piyade Albay Ersin Altay, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Bayer ve İl Emniyet Müdürü Süleyman Pamuk da katıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×