Batman halkı teröre karşı yürüyor

Batman'da onlarca sivil toplum kuruluşunun katılımıyla "Teröre Lanet Kardeşliğe Davet" yürüyüşü düzenleniyor

Batman halkı teröre karşı yürüyor
22 Ağustos 2016 Pazartesi 18:46

Batman'da PKK, DAEŞ ve FETÖ terör örgütlerine karşı bazı siyasi partiler ve 80 sivil toplum kuruluşu (STK) tarafından organize edilen "Teröre Lanet Kardeşliğe Davet" yürüyüşü yoğun katılımla başladı.

Bazı siyasi partilerle Peygamber Sevdalıları Platformu, Düşünce ve İnanç Platformu, Müstakil İşadamları Derneği, Memur Sendikaları Konfederasyonu gibi sivil toplum kuruluşlarınca son günlerde yaşanan terör saldırılarına tepki amacıyla düzenlenen yürüyüş için Esentepe Kavşağında binlerce vatandaş bir araya geldi.

Türk bayraklarıyla "Teröre lanet kardeşliğe davet", "Kahrolsun PKK, DAEŞ, FETÖ", "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Hepimiz kardeşiz bu zulüm niye" sloganları atan vatandaşlar Atatürk Parkı'na doğru yürüyüşe geçti.Batman Valiliği ve Emniyet Müdürlüğünün bulunduğu Adalet Caddesi’nde sivil toplum kuruluşları ortak basın açıklaması yapacak.

Yürüyüşe katılan Ayla Işık, PKK, FETÖ ve DAEŞ'in katliamlarını lanetlediklerini, masum insanların canına kıyan her türlü terörü kınadıklarını söyledi.

Vatandaşlardan Muhammet Ayhan ise "Bütün terör örgütlerini PKK, FETÖ, DAEŞ hepsini kınıyorum. Terör her kimden gelirse gelsin lanetliyoruz. Burada ümmetin birliği için bulunuyoruz. Demokrasi nöbetlerinde olduğu gibi hem Hükümetimizin hem de ülkemizin yanında olacağız." ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×