Gökçek'ten 'şehir merkezleri'nin ücretli olmasına destek

Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın, şehir merkezlerine giren araçlardan ücret alınması konusundaki çalışmalarını desteklediğini, bu durumun trafiği büyük oranda rahatlatacağını bildirdi

Gökçek'ten 'şehir merkezleri'nin ücretli olmasına destek
23 Ağustos 2016 Salı 19:51

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın, trafik akışını sağlamak amacıyla kent merkezlerine girişin ücretli olması çalışmalarını desteklediğini bildirdi.

Gökçek, olimpiyat madalyası alan ASKİ Sporlu güreşçileri kabulünde, gazetecilerin sorusu üzerine, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın, belediye gelirlerinin artırılması ve büyükşehirlerde trafiğin azaltılması için ana merkezlere girişlerde araçlardan ücret alınmasına yönelik taslak hazırlandığına ilişkin haberleri değerlendirdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin yaklaşık 1,5 yıldır bu konu üzerinde ciddi çalışma yürüttüğünü belirten Gökçek, "Sayın Özhaseki öncesinde partide Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı'ydı. O zamandan beri çalışıyor. Dolayısıyla bir hazırlığı vardı." dedi.

Melih Gökçek, Özhaseki'nin çalışmalarının, belediye başkanlarını ziyadesiyle mutlu ettiğini vurgulayarak, "Çalışmalarını çok olumlu karşılıyorum ve çok doğru." ifadesini kullandı.
Söz konusu sistemin, Londra’da uygulanmakta olduğuna dikkati çeken Gökçek, "Şehir merkezlerine girişi paralı yapmak suretiyle trafiği rahatlatıyorlar. İnsanlar diğer alternatif yolları seçtiğinde, merkezin trafiği rahatlıyor. Aynı zamanda da belediye gelir elde ediyor. Vatandaşlar ilk önce bir tepki koyabilir ama tüm dünya buraya gidiyor, kısa sürede de alışılacağını düşünüyorum." diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×