Yeşil Deniz nerede çekildi?

Yeşil Deniz nerede çekildi, dizinin çekildiği mekanlar Türkiye'nin neresinde yer alıyor sorusu dizinin izleyicileri tarafından merakla soruluyor.

Google Haberlere Abone ol
Yeşil Deniz nerede çekildi?

Yeşil Deniz nerede çekildi, dizinin çekildiği mekanlar, ilçe veya köyler merak ediliyor. 

TRT 1'de yayınlanan "Yeşil Deniz" dizisinin çekildiği yerlerin nerede olduğu soruluyor. 

Ege şivesiyle konuşan oyuncuların gelenekleri ve hayat tarzları dizinin Ege Bölgesi illerinden birinde çekildiğini gösteriyor. 

Yeşil Deniz nerede çekildi
Yeşil Deniz nerede çekildi

 

Dizinin hikayesi 90’lı yıllarda yeşil, temiz, sakin ve sıcak bir Ege kasabası olan Yeşilova kasabasında geçiyor.

Dizinin dört kafadarı olan Radyocu İsmail (Burak Serdar Şanal), Maggayvır Süleyman (Mert Turak), Hurdacı Emin (Ali Barkın) ve Müezzin Cemil (Burak Alkaş) kasabada yaşayan gençler. Çocukluktan beri arkadaş, kendi deyimleriyle sadıç olan bu dört arkadaş; gariban, iyi ve zararsız insanlar.

Yeşil Deniz dizisinin başrollerinde Burak Serdar Şanal, Mert Turak, Burak Alkaş, Ali Barkın, Melis Babadağ ve Öykü Çelik var. Dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca İlker Aksum, Emin Gürsoy, Nuri Gökaşan, Jale Aylanç, Zeynep Gülmez, Renan Bilek, Yener Gürsoy, Güneş Sayın, Eren Can Vurucu, Nalan Okçuoğlu, Özgür Uslu, Merve Akkaya, Şive Şenözen, Elvan Dişli ve Semiha Bezek gibi ünlü isimler de rol alıyor. Sümer Tilmaç ve Salih Kalyon da konuk oyuncu olarak betox katıldı.

YEŞİL DENİZ DİZİSİ NE ZAMAN ÇEKİLDİ?

Yeşil Deniz dizisi 2014 – 2016 yılları arasında çekildi. Yeşil Deniz dizisi 24 Ekim 2014 tarihinde yayınlanan ilk bölüm ile izleyicilere merhaba dedi. 30 Mayıs 2016 tarihinde ise final bölümü yayınlandı ve dizinin yayın hayatı sona erdi.

Yeşil Deniz dizisi 75 bölüm sürdü. 75 bölüm yayınlanan dizi, TRT ile yapılan görüşmelerin ardından final yaptı. Dizi finali olmadığı için birçok soru yanıtlanmadı. Dizinin hayran kitlesi, dizinin tekrar başlaması için imza kampanyası başlatmıştı. Yeşil Deniz dizisinin tekrar bölümleri TRT 1 dışında 360 ve TV4 kanallarında da yayınlandı. Günümüzde sadece TRT 1, TRT Avaz ve TRT Türk'te dönüşümlü olarak betox giriş yayınlanıyor.

Yeşil Deniz nerede çekildi
Yeşil Deniz nerede çekildi

 

Yeşil Deniz dizisinin çekildiği yer İzmir’in Ödemiş ilçesine bağlı Birgi Kasabasıdır. Dizinin çekimleri tarihi ve turistik bir yer olan Birgi’de ve çevresinde yapıldı. Yeşil Deniz dizisinin çekimleri için Birgi ve çevresinde çekim setleri kuruldu.

Yeşil Deniz dizisi İzmir Ödemiş Birgi’de çekildi. Romantik komedi ve dram türünde ekranlara gelen dizinin senaryosunu Ali Kara, İdris Meydi ve Serkan Birlik yazdı. Dizinin yönetmen koltuğunda Yahya Samancı oturdu. Dizinin müziklerini Tuna Hizmetli hazırladı. 2 sezon 75 bölüm yayınlanan dizinin yapımcısı Ayfer Özgürel oldu. TFT Yapım tarafından çekilen dizi 120 dakikalık bölümleri ile ekranlara geldi.


 

Yorumlar