Yavuz Kaşıkçı kimdir?

Yavuz Kaşıkçı kimdir, nerelidir, kaç yaşında ve ne ile suçlanıyor? İşte Kaşıkçı hakkında merak edilenler:

Google Haberlere Abone ol

Yavuz Kaşıkçı kimdir, nerelidir, ne iş yapar, ne ile suçlanıyor? 11 yıl altı aydır aranan ve yer altı dünyasının tanınmış isimlerinden olduğu ifade edilen Yavuz Kaşıkçı, dosyasının düşmesine altı ay kala İstanbul Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından yakalandı ve tutuklandı.

Sabah'ın haberine göre eçmişte yargılandığı davalardan ötürü bazı kesilmiş hapis cezaları bulunan, polisler tarafından aranan ve yer altı dünyasının tanınmış isimlerinden olduğu ifade edilen Yavuz Kaşıkçı, İstanbul'da operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.

11 yıl altı aydır firari olan ve emniyet güçleri tarafından aranan Yavuz Kaşıkçı, İstanbul Emniyeti'ne bağlı Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Polisleri tarafından operasyonla yakalandı ve getirildiği İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'ndeki yasal işlemlerinin ardından Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi. Dosyasının düşmesine altı ay kala yakalandığı iddia edilen Yavuz Kaşıkçı tutuklanarak Metris Cezaevi'ne yerleştirildi.

Yavuz Kaşıkçı, 1993 yılında Armatör Osman Ayanoğlu'nun Kürşat Yılmaz ile işbirliği yaparak öldürdüğü iddia ediliyordu. Bu davada ikili hakkında idamla yargılama kararı çıkmıştı.

 

Yorumlar