Whatsapp yeni yılda o telefonların fişini çekiyor

Whatsapp yeni yılda bazı telefonlara destek vermeyecek. Yeni yılda, yeni güncellemelerin kullanılamayacağı telefonlar...

WhatsApp, eski model cihazlardaki desteğini kaldırdığını açıklamıştı. Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasının bugün itibarıyla desteğini kaldırdığı cihazları sizin için derledik.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçen yıl uygulamanın bazı özelliklerini desteklemeyen ve WhatsApp’ın gelişimini yavaşlatan platformlardan desteğini çekeceğini açıklamıştı. Şimdi ise WhatsApp bu cihazlardan desteğini tamamen kaldıracak.Whatsapp, 31 Aralık 2017 tarihinden itibaren BlackBerry OS ve BlackBerry 10 işletim sistemine sahip BlackBerry modellerine destek vermeyecek. Ancak bu BB OS'te WhatsApp'ı hiç kullanamayacağınız anlamına gelmiyor.WhatsApp, platformlar için sadece güncelleme desteğini kesecek ve yeni özelliklerini sunmayacak. Ancak WhatsApp BB OS'te çalışmaya devam edecek.

31 Ocak 2017 tarihinde ise Windows Phone 8.0 için WhatsApp desteği kaldırılacak. Ayrıca 2018 yılında ise Nokia S40 ve Android 2.3.7 sürümlerinden de güncelleme desteği kesilecek.

Yorumlar