Vahe Kılıçarslan kimdir, dini nedir, nerelidir, kaç yaşında, boyu, kilosu, eşi kim?

Vahe Kılıçarslan kimdir, nerelidir, kaç yaşında, boyu, kilosu, eşi kim? Vahe Kılıçarslan'ın eşi seyirci tarafından merak ediliyor. Vahe Kılıçarslan kimdir, nereli, boy kaç, eşi kim? Cansız Manken olarak ün yapan Vahe Kılıçarslan hakkında merak edilen bilgiler ve detaylar haberimizde.

Google Haberlere Abone ol

Vahe Kılıçarslan kimdir, dini nedir, nerelidir, kaç yaşında, boyu, kilosu, eşi kim? Show TV'de Vahe ile Evdeki Mutluluk isimli programı sunan eski model ve sunucu Vahe Kılıçarslan'ın kim olduğu, eşinin kim olduğu kiminle evli olduğu merek ediliyor. Vahe Kılıçarslan kimdir, nereli, boy kaç, eşi kim? Programı izleyen seyirciler, Vahe Kılıçarslan'ın eşinin kim olduğunu öğrenmek istiyor. Vahe Kılıçarslan kimdir, dini nedir, nereli, boy kaç, eşi kim?

İşte Vahe Kılıçarslan biyografisi: 

Vahe Kılıçdarslan 1966 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. 

Gerçek soyadı "Papaza"'dır.

Eski bir manken olan Vahe Kılıçarslan Ermeni kökenli Türk vatandaşıdır.

İlk ve ortaokul eğitimini İstanbul'da yapan isim Marmara Üniversitesi'nde Spor Akademisi’ne girdi fakat sonrasında okulu bıraktı.

Farklı meslekler ile uğraşan ismin ilk büyük girişimi, askerlik arkadaşı ile birlikte İstanbul Aksaray ve Çağlayan ilçelerinde tavuk toptancılığı yapmak oldu. Daha sonraları Feriköy ve Kasımpaşa halk pazarlarında perakende olarak tavuk satışı yapan Vahe Kılıçarslan; 1994 yılından sonra ortaklığı bırakarak yalnız başına bu işi yapmaya devam etti.

PROFESYONEL MANKENLİK DİPLOMASI VAR

Ticaret hayatını devam ettirmek isteyen isim 1989 yılında annesinin yoğun ısrarı ile mankenliğe girerek LCC'den profesyonel mankenlik diploması aldı. Diplomanın ardından Neşe Erberk Ajans ile anlaşan Vahe; 1995 yılında Best Model Of Türkiye yarışmasında ve 2000 yılında Magazin Gazeteciler Derneği tarafından en iyi manken ünvanına layık görüldü. 1997 yılında Rusya'da Turkcell Fuarı’nda bir defilede gösteri yapan Vahe Kılıçarslan; bir saati aşkın süre hareketsiz kalınca ünlü mankenin adı cansız mankene çıktı.

Vahe Kılıçarslan
Vahe Kılıçarslan

 

DÜNYA REKORU SAHİBİ

Bu yeteneği ile ön plana çıkan isim 5 saat 26 dakika daha hiç hareket etmeden durarak dünya rekorunu kırdı. Adı magazin basınında sıklıkla yer almaya başlayan isim bu dönemde farklı film projelerinde boy gösterdi. 2000 yılında Hülya Avşar ile birlikte "Bugün benim doğum günüm" adlı oyunda yer aldı.

Vahe Kılıçarslan aynı dönemlerde yaşadığı hayatı "Gözlük" adını verdiği kitabında 38 şiir ile paylaştı. Vahe Kılıçarslan daha sonra "Vahe ile Dekodizayn" adlı televizyon programını sunarak adından sıklıkla bahsettirdi ve izleyenler tarafından büyük beğeni kazandı.

13 yıl boyunca sunduğu programda 81 ilde 750 dar gelirli ailenin evini ücretsiz yenileyen Vahe Kılıçarslan halen Star ekranlarında yayınlanan "Vahe ile Evdeki Mutluluk" programının yapımını ve sunculuğunu üstleniyor.

VAHE EVLİ Mİ, EŞİ KİM?

Vahe Kılıçarslan, 1989 yılında tanıştığı Mannik Kılıçarslan ile 1991 yılında evlendi. Audrin Marta Melisa (d.1994) ve Talya (d.1997), iki kızı vardır.

FİLMDE ROL ALACAK

Öte yandan yıllardır ekranlarda şehir şehir dolaşarak yardıma muhtaç kişilerin evlerinin bakımını yaptıran ve cansız manken olarak tanınan Vahe Kılıçarslan, kariyerinde ilk kez başka bir projede yer alacak. 53 yaşındaki ünlü sunucu, İsmail Baki'nin başrolünü üstlendiği bir sinema filminde rol alacak.


 

Yorumlar

ali koçak Vahe bey merhabalar sizi sürekli olarak takip ediyorum ben 2017 yılında büyük bir iş kazası geçirdim sağ kolum koptu tekrar büyük bir amaliyat ile dikildi ama kolum çalışmıyor Ankara Beypazarı ilçesinde ikamet ediyorum sizden ricam evimin eksikleri için rahatsız ediyorum yardımcı olursanız sevinirim tel.0544 341.62.91 Ali koçak