Ücretsiz Loreal kozmetik seti dolandırıcılığı Whatsap mesajlarına dikkat

Whatsap üzerinden ücretsiz Loreal kozmetik seti dolandırıcılığı yayılmaya başladı. L'Oréal Türkiye logosunu kullanan dolandırıcılar "Şirketinizin 105. yıldönümünü kutluyoruz ve sizler ücretsiz bir L'Oréal kozmetik seti kazanmak için seçildiniz. Sadece 322 set kaldı." mesajıyla insanları mağdur etmeye devam ediyor. Loeral'den şu ana kadar konu hakkında her hangi bir açıklama gelmemesi tartışma konusu oldu

Google Haberlere Abone ol
Ücretsiz Loreal kozmetik seti dolandırıcılığı Whatsap mesajlarına dikkat

Sosyal medya ve Whatsap üzerinden ücretsiz Loreal kozmetik seti dolandırıcılığı yayılmaya başladı. L'Oréal Türkiye logosunu kullanan dolandırıcılar "Şirketinizin 105. yıldönümünü kutluyoruz ve sizler ücretsiz bir L'Oréal kozmetik seti kazanmak için seçildiniz. Sadece 322 set kaldı." mesajıyla insanları mağdur etmeye devam ediyor.

Dolancırıcılar kurdukları sahte bir site üzerinden dünyanın en ünlü kozmetik firmalarından olan Loreal logosunu izinsiz kullanarak insanları dolandırmaya devam ediyor. Sosyal medya ve Whatsap üzerinden yayılan sahte siteye "Şirketinizin 105. yıldönümünü kutluyoruz ve sizler ücretsiz bir L'Oréal kozmetik seti kazanmak için seçildiniz. Sadece 322 set kaldı." mesajı ile kullanıcı çekiliyor. 

ücretsiz bir L'Oréal kozmetik seti kazanmak isteyenlerden 3 soruluk ankete katılması isteniyor. Çeşitli soruların cevaplanmasından sonra "Ücretsiz L'Oréal kozmetik seti kazandınız." denilerek bu promosyonu WhatsApp'taki tüm arkadaşlarınızla/gruplarla paylaşmanız isteniyor. 

ücretsiz Loreal kozmetik seti dolandırıcılığının bir benzeri de MİGROS ve THY içinde yapılmıştı

Loeral'den şu ana kadar konu hakkında her hangi bir açıklama gelmemesi tartışma konusu oldu

Whatsapp Sahte mesajlar için uyarısını mutlaka okuyun
WhatsApp'tan değil ama yetkisiz bir üçüncü partiden spam (istenmeyen mesaj) almış olabilirsiniz.

Sistemimiz üzerinden gönderilen spam mesajları azaltmak için özenle çalışıyoruz. Kullanıcılarımızın birbirleriyle güvenli bir şekilde iletişim kurabileceği bir ortam oluşturmak önceliğimiz. Ancak, tıpkı SMS ve telefon aramalarında olduğu gibi, telefon numaranıza sahip olan diğer WhatsApp kullanıcılarının sizinle iletişime geçmesi mümkündür. Bu nedenle, bu tür mesajları belirleyerek ayrıştırmanıza yardımcı olmak istiyoruz.

Yetkisiz üçüncü partilerden gelen istenmeyen mesajlar; spam, söylenti veya dolandırıcılık gibi pek çok değişik şekilde gönderilebilir. Bu tip mesajlar, geniş tanımıyla yetkisiz üçüncü partilerden gelen istenmeyen mesajlar, sizi belirli bir fikre inandırmayı ve bu konuda harekete geçmenizi amaçlamaktadır.

Eğer WhatsApp veya e-posta yoluyla aldığınız mesaj aşağıdakilerden birisini içeriyorsa bir aldatmacaya maruz kalmış olabilirsiniz:

Gönderici WhatsApp'la bir bağlantısı olduğunu iddia etmektedir.
Mesaj içeriğinde bunu nasıl başka kişilere iletebileceğiniz yazmaktadır.
Mesaj içeriğinde eğer bu mesajı başkalarına iletirseniz hesabınızın bloke edilmesi gibi cezaları önleyebileceğiniz yazmaktadır.
Mesaj içeriğinde WhatsApp veya başka bir kişiden bir ödül veya hediye kazandığınız bilgisi yer alır.

Bu mesajları alırsam ne yapmalıyım?
Her zaman, bu tip mesajları gönderen kişiyi engellemenizi, mesajı dikkate almamanızı ve silmenizi tavsiye ederiz. Bir kişiyi engellemekle ilgili daha fazla bilgiyi bu Whatsapp Sıkça Sorulan Sorular (SSS) makalesinde bulabilirsiniz. Kişilerinizin potansiyel zarara maruz kalmaması için, lütfen bu tip mesajları asla onlara iletmeyin.

Yorumlar

Ayfer Ben numarami verdim ismimide zarari olurmu
Nur Nasıl iptal edebiliriz. Ben 10 kişiye bu mesajı gondermistim.
Hh Ben aradım konuştum faturama yansıdı birşey olurmu
ayla maduriyetle ilgili bilgi paylaşın kimse haberdar değil açıklama yapın lütfen
adsız nasıl ne şekilde dolandırıcılık yapıyolar be kardeşim haber var ne olduğu belli değil adam gibi bilgilendirme yapın