TÜYAP kitap fuarı kapılarını açtı

35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı bugün İstanbul'da kapılarını açtı

Google Haberlere Abone ol
Sonhaberler | Haber Merkezi 

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile düzenlenen 35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ve TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından düzenlenen ARTİST 2016 / 26. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı bugün kapılarını açtı. 

Fuar, Almanya Federal Cumhuriyeti Devlet Bakanı Sayın Prof. Dr. Maria Böhmer ve Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Hüseyin Yayman’ın katılımlarıyla açıldı. 

Bu yıl otuz beşinci yaşını kutlayan İstanbul Kitap Fuarı’nın Onur Konuğu Almanya olurken ana teması “Felsefe ve İnsan”, Onur Yazarı ise Sayın Prof. Dr. İoanna Kuçuradi olarak belirlendi.

Yurtiçi ve yurtdışından yaklaşık 800 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılacağı fuarda, dokuz gün süresince söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk etkinlikleri gibi 300 etkinlik ve 2000’den fazla imza günü düzenlenecek.

Sanat galerilerinin yanı sıra bağımsız gruplar, çeşitli sanat inisiyatifleri ve genç sanatçıları da konuk edecek İstanbul Sanat Fuarı’nda Umulmadık Topraklar isimli, çok küratörlü geniş bir sergi, paneller ve performanslar dizisi ile karşımıza çıkacak. ARTİST 2016’nın Onur Sanatçısı Sayın Gülsün Karamustafa olarak belirlenirken Sanatsever Kurum Onur Ödülü ise Summart Sanat Merkezi’ne verilecek.

İstanbul Kitap Fuarı, hafta içi 10.00-19.00, hafta sonu 10.00-20.00 saatleri arasında, İstanbul Sanat Fuarı ise sabah 11.00’den itibaren ziyaret edilebilir.

Yorumlar