TRT Yetenek İş Başvuru adresi nerede nasıl işte başvuru formu

TRT Yetenek programına başvurular başladı ve devam ediyor. Peki, TRT Yetenek programına nereden nasıl başvuru yapılıyor.

Google Haberlere Abone ol
TRT Yetenek İş Başvuru nereden nasıl yapılıyor?

TRT Yetenek Programına 19 Ocak 2021 tarihinde başlayan başvurular devam ediyor. Peki, TRT Yetenek Programı başvuru nereden, nasıl yapılıyor? Kimler başvuru yapabiliyor? 

TRT'nin, yeni mezunlara istihdam fırsatı sunduğu ve bu yıl ikincisini gerçekleştireceği "TRT Yetenek" istihdam programına 12 Mart'a kadar başvurulabilecek. TRT'den yapılan açıklamaya göre, "Yetenek Sende, İşin TRT'de" sloganıyla düzenlenecek "TRT Yetenek" istihdam programına başvurular devam ediyor. Bu yıl 29 Ocak'ta başlayan ve 12 Mart'a kadar devam edecek olan başvurular, "kariyer.trt.net.tr/yetenek" adresi üzerinden online yapılabilecek.

TRT Yetenek programı, üniversitelerin lisans bölümlerine ait mezuniyet belgelerini 2021 yılında teslim edebilecek öğrencileri, 1 Ocak 2018 tarihi itibarıyla lisans mezuniyetini elde edenleri ve yayıncılık hayatında kariyer yapmayı hedefleyen genç yetenekleri kapsıyor.

200 genç yetenek TRT'nin 7 farklı alanında istihdam edilecek

Yetenek programıyla toplamda 200 genç yetenek; TV ve radyo içerik, TV ve radyo teknik fonksiyonlar, bilgi teknolojileri, pazarlama stratejisi, dijital strateji, kurumsal fonksiyonlar ve dijital içerik olmak üzere TRT'nin 7 farklı alanında istihdam edilecek.

Adaylar, başvurularının ardından 7 aşamalı değerlendirme sürecine katılacak. Değerlendirme süreci; genel yetenek ve yabancı dil sınavı, video proje sınavı, grup vaka sınavı, kişilik envanteri, insan kaynakları mülakatı ve birim mülakatından oluşacak.

Değerlendirme sürecinde grup vaka çalışması aşamasına kadarki tüm adımlar online olarak gerçekleştirilecek. Böylelikle tüm adaylar, koronavirüs tehdidinden izole bir şekilde TRT Yetenek programına katılabilecek.

Başvurularını tamamlayan adaylar, TRT Yetenek internet sitesinde yer alan giriş kısmından başvuru bilgilerine erişebilecek ve süreci takip edebilecek. Programla ilgili detaylı bilgi almak isteyen adaylar, talep ve sorularını "yetenek@trt.net.tr" adresinden ve TRT Kariyer sosyal medya hesaplarından iletebilecek.

İlk kez 2020'de hayata geçirilen programa 44 bin 185 aday başvurmuş, 7 aşamalı zorlu değerlendirme sürecini başarıyla tamamlayan 266 genç yetenek TRT ailesine katılmıştı.

TRT YETENEK BAŞVURU ŞARTLARI

TRT Yetenek Programı Başvuru Şartları Nelerdir? İşte şartlar:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysan,

Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren fakültelerinden mezunsan veya 2021 yılı içerisinde lisans mezuniyet belgeni teslim edebileceksen,

İlk lisans mezuniyet tarihin 01.01.2018 ve sonrasıysa,

01.01.1995 yılı ve sonrasında doğduysan,

İngilizce dil becerine güveniyorsan,

”Sürekli gelişime önem veririm, medya sektörünün dinamizmine ayak uydururum!” diyorsan başvurabilirsin.

TRT YETENEK TANITIM VİDEOSU

TRT yetenek programı başvuru formu ve sayfası burada.

Yorumlar