Sözcü'nün yoksulu 64 TL'ye kahve içer bitcoin alır

Sözcü gazetesinin yoksul ve işsiz diyerek manşetinden verdiği sosyal medya hesabının sahibinin 64 TL'ye kahve içtiği, bitcoin yatırımcısı olduğu ortaya çıktı.

Google Haberlere Abone ol

Sözcü gazetesinin bugünkü “Ekmek aslanın ağzındaydı şimdi aslan da aç” başlıklı manşetine taşıdığı ve “geçinemiyorlar” dediği Ceren Dilektaş’ın, Bitcoin yatırımcısı olduğu ortaya çıktı. Dilektaş’ın sosyal medya hesabında “1 kahveye 64 TL verdiğine” ve bitcoin yatırımlarına yönelik paylaşımlarda bulunduğu belirlendi.

Sözcü gazetesi, bugün “Türkiye’nin dört bir yanından işsizlik feryadı yükseliyor. Ekmek aslanın ağzındaydı şimdi aslan da aç” başlıklı manşetle çıktı. Haberde “geçinemiyorlar” denilerek sosyal medya paylaşımlarına yer verildi.

O paylaşımlardan birinde Ceren Dilektaş isimli kişinin maddi durumunun kötü olduğuna yönelik attığı tweet de yer aldı. Ancak “geçinemiyor” olarak gösterilen Dilektaş’ın elektronik bir para birimi olan Bitcoin yatırımcısı olduğu ortaya çıktı.

Dilektaş’ın sosyal medya hesabında bitcoine yaptığı yatırıma dair paylaşımlarda bulunduğu tespit edildi.

Yine Dilektaş’ın, “1 kahveye 64 TL verdim, çok huzursuz çok mutsuzum” şeklinde tweet attığı görüldü.

Kaynak: Yeni Şafak

Yorumlar

sizin yapamadığınızı yapıyorlar halkın durumunu gündeme getirmiş yatırımcı olmak suçmu kazandığı para ile halkın hakkını savunuyor onlarda olmasa halkın halini kimse gündeme getirmeyecek.