SHIBA neden yükseliyor, 1 lira, 1 dolar olur mu, ne zaman olur, SHIBA Coin nedir, güvenilir mi, şu an ne kadar?

SHIBA coin neden yükseliyor, Shiba nedir, son günlerde neden yükseliyor, yükselme nedeni nedir? Kripto para piyasasında son günlerde tekrar bir hareketlilik başladı. Hareketliliğin en dikkat çekeni ise SHIBA oldu.

Google Haberlere Abone ol

SHIBA neden yükseliyor, SHIBA 1 lira, 1 dolar olur mu, ne zaman olur, SHIBA Coin nedir, güvenilir mi, şu an ne kadar?? Dogecoin katili olarak anılan Shiba Inu (SHIB), son günlerde kripto para balinalarının yoğun ilgisiyle karşı karşıya. SHIB topluluğu, son 14 gün içinde birçok balinanın devasa miktarlarda Shiba Inu (SHIB) satın aldığını belirtiyor. SHIBA coin neden yükseliyor, SHIBA Coin nedir, güvenilir mi? SHIBA ne zaman 1 lira olur veya 1 dolar olur mu, ne zaman olur, SHIBA Coin nedir, güvenilir mi, şu an ne kadar?

Kişisel Twitter hesabı üzerinden birtakım açıklamalarda bulunan PAC Protocol CEO’su David Gokhstein, geride bıraktığımız hafta Perşembe gününden bu yana kripto para balinalarının trilyonlarca SHIB aldığını iddia etti.

Yayınladığı flood’da son iki hafta içerisinde birden fazla balinanın SHIB satın aldığını ifade eden Gokhstein, bu satın alımlardan en büyüğünü bir balinanın 46 milyon dolar karşılığında 6 trilyon SHIB satın alarak gerçekleştirdiğini açıkladı.

WhaleStats verileri, bu devasa satın alım işleminin Perşembe günü gerçekleştirildiğini gösteriyor. Öte yandan Cumartesi günü aynı balina üç farklı satın alımla sırasıyla 116 milyar, 159 milyar ve bir milyar olmak üzere toplam 276 milyar SHIB aldı. Bu SHIB token’ların sadece birer saat arayla satın alındığını da belirtelim.

Daha önce de WeBull, Coinbase Pro ve eToro’da listelenme haberlerinin etkisiyle balinalar çok yüksek miktarlarda SHIB satın almıştı. Şu an ise SHIB topluluğunda Robinhood’un SHIB’i listeleyeceği söylentisi hakim.

SHİBA COİN NEDİR?

Shiba Inu (kodu: SHIB), aynı zamanda Shiba Token olarak da bilinir, Ağustos 2020'de "Ryoshi" olarak bilinen anonim bir kişi tarafından oluşturulan merkezi olmayan bir kripto para birimidir. "DOGE Killer", olarak adlandırılan krito para, Dogecoin'den sonra piyasaya sürülmüştür ve Mayıs 2021 itibarıyla 6 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahiptir. Fiyatı oldukça düşüktür, bu sayede kullanıcıların "milyarlarca hatta trilyonlarca tane satın almasına" olanak tanımaktadır, şu anda yaklaşık 400 trilyon Shiba Token dolaşımdadır.

İsmi, logosunda bulunan köpek türü Shiba Inu'dan gelmektedir ve Dogecoin'den esinlenerek geliştirilmiştir ancak Dogecoin'den daha başarılı olma hedefi doğrultusunda DOGE Killer (Doge Katili) sloganıyla yoluna devam etmiştir.

Shiba Inu, Ağustos 2020'de "Ryoshi" olarak bilinen anonim bir kurucu tarafından başka bir kripto para birimi olan Dogecoin'den esinlenmiş olarak oluşturulmuştur. O zamanki token fiyatı, 20 Nisan 2021'de 0,000002 ABD Dolarına ulaşana kadar önemsizdi. 9 Mayıs 2021'de, fiyat 0,000009 ABD dolarının üzerine çıkarak 10 Mayıs 2021'de 0,0000388 ABD dolarında zirve yaptı. Şu anda kripto para piyasasında 14. en yüksek piyasa değeri olan CoinMarketCap'e göre 13 milyarın üzerinde bir piyasa değerine sahipti. 2021 yılı başlarında Vitalik Buterin, kurucusunun Sandeep Nailwal olduğu Hindistan COVID-Crypto Relief Fund'a 50 trilyondan fazla Shiba Jetonu bağışladı.

Nailwal, Hindistan'ın Dış Katkı Düzenleme Yasası'na uymak için, fonun tokenleri kademeli olarak dolara ve ardından rupiye çevirdiğini ve şu ana kadar yaklaşık %80'inin tamamlandığını söyledi. 13 Mayıs 2021'e kadar fiyat %40 düşüşle 0.000018 $ 'a düştü. Hindistan yardım fonunda hala gönderilen $shib jetonlarının %20'si beklemekte. (Ağustos, 2021, $0,0000085)

Shiba Token; Kucoin, CoinBene, Probit Global, CoinDCX, WazirX, Binance, Crypto.com, Huobi, gate.io ve OKEx borsalarında listelenmektedir. Haberler.com son dakika haberler, gündem haberler ve tarafsız haberler için okumaya devam edin.

Gelinen noktada SHIBA şu anda 0,000080 sınırını da aşarak rekor kırmış durumda.

SHIBA COİN NE KADAR?

Shiba Coin anlık olarak $ 0,00008'e kadar çıkmış durumda. 

Canlı olarak Shiba Coin değerini takip etmek için tıklayınız!

Shiba Coin son 7 günde +215,77% değer kazanmıştır. Haberler.com sizler için en doğru bilgileri araştırıyor. Doğru kaynak için doğru yerdesiniz.

Shiba Coin'in değerini aşağıdaki grafikten inceleyebilirsiniz.

SHIBA 1 LİRA OLUR MU VEYA 1 DOLAR OLUR MU?

Shiba ile ilgili en çok berak edilen konulardan biri 1 lira ya da 1 dolar olup olmayacağıyla ilgilidir.

Bu soru bütün dünyada merakla soruluyor. Çünkü, birçok kişi yatırım yapmış ve sonucunu bekliyor gibi görünüyor. 

SHIBA ile ilgili en isabetli yorum yapan analistlerden biri 2021 yılı öncesinde coinin 0,000039'u aşacağını söylemişti. Analist, bu sınırı aşması halinde önümüzdeki dört yıl içerisinde de 1 doları bulabileceğini söylemişti. Ancak söylenenlerin ne kadarının gerçekleşeceğini ise tabii ki bilemeyiz. 


 

Yorumlar