Seksenler Melahat kimdir?

Seksenler Melahat Hala diziye renk katan yeni isimlerden biri oldu. Seksenler dizisinde hala karakterini canlandıran Melahat Hala karakterini canlandıran oyuncun gerçek adı nedir?

Google Haberlere Abone ol

Seksenler dizisinde Melahat karakteriyle yer alan oyuncu diziye yeni bir renk getirdi. Türkiye'nin bir dönemine olan özlemi gideren, nostalji yapmak isteyenler için alternatif sunan Seksenler dizisine yeni katılan Melahat Hala karakteri merak konusu oldu. Peki, Seksenler Melahat Hala karakterini canlandıran oyuncu kimdir, nerelidir kaç yaşındadır?

Hala, dizinin ana karakterlerinden Fehmi Bey'in kız kardeşidir. Onunla araları çok da iyi değil; ancak yine de evine gelen misafire iyi davranmak zorunda kalıyor. Çünkü Melahat Hala, Fehmi'nin bütün küçüklük anılarını herkese anlatıyor.

Melahat ile Rukiye'nin çekişmeleri de yine diziye ayrı bir renk katmış durumda. Evin kızı karakteri artık olmadığı için yerine gelen Melahat karakteri boşluğu dolduracağa benziyor. Kendine has üslubu ve karakteri olan Melahat, evin bir nevi yeni neşesi olmuş durumda.

Melahat Hala ile Fehmi uzun yıllardır küs oldukları için konuşmuyorlar. Bu nedenle de diziye ilk katıldığı zaman yurt dışında yaşayan, İstanbul'a gelmiş ancak otelde kalmaya karar vermiş kurgusu vardı. Durumu öğrenen yeğeni Ahmet, onun otelde kalmasına razı olmaz ve gider eve getirir.

Fehmi ise bu durum karşısında hayli şaşkın.

Seksenler Hala kim?

Hala kakterini canlandıran oyuncu Özlem Tokaslan'dır.

Peki, Özlem Tokaslan kimdir?

Özlem Tokaslan ekrana 2007 yılında yayınlanan Hakkını Helal Et adlı dizi ile çıktı.

2009 yılında Ömre Bedel adlı dizide rol aldı. 2012 yılında yayınlanan Dila Hanım adlı dizide Hayriye karakteri ile izleyici karşısına çıktı.

Özlem Tokaslan Yabancı, Dedemin Fişi gibi sinema filmlerinde de rol almıştır.

2014 yılında yayınlanmaya başlayan Güzel Köylü dizisinde rol aldı. Özlem Tokaslan No: 309 adlı dizide rol almıştır.

Şimdilerde erkenci kuş adlı dizide rol almaktadır.

Özlem Tokaslan Mart 2015 tarihinde Haluk Sarıbaş’la evlendi.

Seksenler Hala yani Melahat Hala ile ağabeyi Fehmi'nin atışmaları diziye damgasına vurmaya devam ediyor. Özellikle de halanın Fehmi'nin çocukluğuna dair anılarını anlatması, onun iğneden korktuğunu söylemesi hayli tartışma çıkarır. 

Hala ile Fehmi karakteri sık sık atışarak diziye yeni bir renk katmış durumdalar. 

Özlem Tokaslan oynadığı filmler diziler

2016 – No: 309 (Yıldız) (TV Dizisi)

2016 – Dedemin Fişi (Üzerlik) (Sinema Filmi)

2014 – Güzel Köylü (Dudu Alkan) (TV Dizisi)

2012 – Yabancı (Memure) (Sinema Filmi)

2012 – Dila Hanım (Hayriye) (TV Dizisi)

2011 – Zehirli Sarmaşık (Mahinur Benderli) (TV Dizisi)

2009 – Ömre Bedel (Raziye) (TV Dizisi)

2007 – Hakkını Helal Et (Sabahat) (TV Dizisi)

Yorumlar