Şehir Üniversitesi kimin, sahibi kimdir?

Şehir Üniversitesi kimin, sahibi kimdir sorusu, üniversitenin bankaya olan borcunu ödeyememesinden dolayı yaşadığı sorundan sonra bir kez daha gündeme gelmişti.

Google Haberlere Abone ol

Şehir Üniversitesi kimin, sahibi kimdir sorusu, üniversitenin bankaya olan borcunu ödeyememesinden dolayı yaşadığı sorundan sonra bir kez daha gündeme gelmişti.

Şehir Üniversitesi, Bilim Sanat Vakfı tarafından kurulmuş bir üniversitedir.

Üniversite 31 Mayıs 2008 tarihinde kuruldu. 

1 Haziran 2008’de Tophane’deki irtibat ofisinde faaliyete geçti.

Şuanki mütevelli heyeti başkanı Eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'dir.

İstanbul Şehir Üniversitesi bünyesinde üç enstitü, sekiz fakülte ve bir meslek yüksekokulu yer almaktadır. Fakültelere bağlı 27 bölüm bulunmaktadır. Enstitülerde, 18 yüksek lisans ve dört doktora programı sunulmaktadır.[3]

Meslek Yüksekokulunda ise 10 önlisans programı bulunmaktadır. İşletme Enstitüsü altında yer MBA programlarında dokuz farklı alanda uzmanlaşma imkanı sunulmaktadır.

Şehir Üniversitesi'nin sabihibi de Bilim Sanat Vakfı'dır.

Bilim Sanat Vakfı ise kurucuları arasında Ahmet Davutoğlu ve Mustafa Özel gibi isimler bulunuyor.

Bilim ve Sanat Vakfı(BSV), 1986 yılında kuruldu. 

Merkezi İstanbul'da bulunan BSV'de siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat konularında akademisyenlerin katıldığı seminer ve araştırma çalışmaları yapılmaktadır.

Yorumlar

tunçay torun ahmet çabuk zamanında yönetenlerden kastın kimlerdir, hangi zamanı ve kimlerin zamanını kastediyorsun.
Ahmet çabuk Ülkeyi zamanında yönetenler bimbir dolap çevirmişler kendilerine imtiyaz sağlamışlar iyide yapılan hukuksuz işlerin sonunda bunun hesabını millete veya devlete vermesen bile Allaha vermiyecekmisin rabbim ıslah eylesin..