Seda Selek kimdir, kimin kızı, babası kim, evli mi, eşi kimdir, aslen nerelidir?

Seda Selek Halk TV'de şu anda program sunuculuğu yapıyor. Öncesinde ise Kanal 24'te program sunuculuğu yapıyordu. Hükümete yakın medya kuruluşlarında çalışırken muhalif medyaya geçen isimlerden biridir. Selek'in biyografisi, özgeçmişi seyirci tarafından merak ediliyor.

Google Haberlere Abone ol
Seda Selek kimdir, kimin kızı, babası kim, evli mi

Seda Selek kimdir, kimin kızı, babası kim, evli mi, eşi kimdir, aslen nerelidir, Pınar Selek'in neyi olur, hangi kanallarda çalıştı, neden bayıldı, daha önce nerede çalışıyordu merak konusu oldu. Ekranlara tekrar dönüş yapan Selek, yeni programıyla seyircinin karşısına geçti. Gazetecilik kökenli sunuculardan biri olan Selek, sunumu ve programa hakimiyetiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Seda Selek kimdir, kocası kim, aslen nereli, kimin kızı, kiminle evli, Pınar Selek'in neyi olur, hangi kanallarda çalıştı, neden bayıldı? İşte Sedat Selek biyografisi veya özgeçmişi:

Seda Selek kimdir eşi kim, Pınar Selek'in neyi, aslen nereli, babası kimdir, evli mi, bekar mı, boşandı mı
Seda Selek 

 

Şimdilerde Halk TV'de İbrahim Kahveci ve Mehmet Tezkan ile birlikte sabah programı sunuculuğunu yapan Seda Selek, ekranların tecrübeli isimlerinden biridir.  

SEDA SELEK  KİMDİR? 

İşte Seda Selek biyografi:

Seda Selek, 1976 yılında İstanbul’da doğdu.

Selek, İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. Aynı şekilde üniversiteyi İstanbul Marmara Üniversitesi Turizm Otelcilik bölümünde bitirdi.

Medya dünyasına 2000 yıllarının başında “Number One Tv” ile başladı.

Daha sonra TV8'de devam etti.

Seda Selek kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır
Seda Selek

 

TV8’de çalışmalarını sürdürdükten sonra bu kez TGRT ekranlarında haper spikeri olarak yer aldı.

Daha sonra Kanal 24’te geçen Seda Selek burada çeşitli programlara imza attı.

Burada “Kadınlar Meclisi”, “Esas Mesele” ve “Günün Manşeti” adlı programları sundu.

Seda Selek kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır
Seda Selek

 

2012 senesinde Kanal 24 ekranlarında canlı yayında fenalaşması ile gündeme gelmişti.

Meslek hayatı boyunca en üst düzeyde siyasetçiyle, ekonomi, sanat ve toplum yaşamının en önde gelen isimleriyle röportaj ve programlar yaptı.

Selek, aynı zamanda birçok özel açılış, kongre ve organizasyonlarda moderatörlük ve sunuculuk yapıyor.

Tunç Arslanalp ile 2008 yılında evlendi. Bu evliliklerinde “Duru” isminde bir kızları bulunmaktadır.

Haber Global televizyon kanalının ekran yüzü olan, sabahları haber sunan Seda Selek adını verdiği “Seda Selek ile Türkiye’de Sabah” programını sunan Seda Selek son olarak Halk TV'ye transfer oldu.

Selek şimdilerde Halk TV'de haber programlarını sunuyor. 

Kastamonu'daki sel bölgesine ait haberleri sunarken ilginç anlar yaşandı. 

Kastamonu'da selin vurduğu Bozkurt ilçesinde tahliye çalışmaları sürüyor. Şu ana kadar 6 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinde birçok kişi evlerinde mahsur kaldı. Arama kurtarma ekiplerinin yoğun çalışmalar sürdürdüğü bölgede son gelişmeleri Halk TV muhabiri Mevsim Uysal bölgeden canlı aktardı.

Seda Selek'in sunduğu 'Haber Masası' programına bağlanan ve son durumu canlı yayında anlatan muhabir Mevsim Uysal gelişmeleri aktardığı sırada selden dolayı kaldığı binada mahsur kalan küçük kız çocuğunun kurtarıldığı anlar kameralara yansıdı.

Canlı yayında Seda Selek'in, "Bir kız çocuğu görmüştük az önce, sen o manzarayı olayı anlatır mısın? Kayıp mıydı, mahsur mu kalmıştı ne olmuştu" sorusu üzerine, muhabir Mevsim Uysal yaşananları anlattı. Halk TV muhabiri o anları şöyle anlattı;

Seda Selek kimdir eşi kim, Pınar Selek'in neyi, aslen nereli, babası kimdir, evli mi, bekar mı, boşandı mı

Seda Selek

 

"Küçük kız çocuğu mahsur kalmıştı, ailesi ebeveynleri buradaki kurtarma ekiplerinden rica etti daha doğrusu feryat etmişti. Kurtarma ekipleri sayesinde o kız çocuğu mahsur kaldığı evden kurtarıldı ki hala daha ekipler, UMKE olsun, AFAD olsun, kurtarma ekipleri olsun çalışmalarına devam ediyor. Yayına başlamadan önce de ağır yaralı bir vatandaşımız o enkazın altından çıkarılmıştı. Burada bir yaşam savaşı veriliyor" dedi.

Seda Selek ile ilgili en çok merak edilen bilgilerden biri de evli olup olmadığıdır. 

Evli ise Seda Selek eşi kim, kiminle evlidir? İşte cevabı:

Seda Selek kimdir, kimin kızı, babası kim, evli mi, eşi kimdir, aslen nerelidir?
Seda Selek, eşi ve kızı

 

Seda Selek, Haber Spikeri Tunç Arslanalp ile evlidir.

SEDA SELEK NEDEN BAYILDI?

Seda Selek, başarısıyla hatırlanan bir sunucu olmasının yanında canlı yayında yaşadığı talihsiz bayılma hadisesiyle de hatırlanan bir isimdir. Seda Selek, Star Medya Grup Başkanı Mustafa Karaalioğlu'ndan gündemle ilgili görüşlerini aldığı bir sabah programında, yayın devam ederken rahatsızlandı. Durumu bir süre belli etmeyen ve geçiştirmeye çalışan Selek, yayın esnasında birdenbire bayıldı ve oturduğu sandalyeden yere düştü. İlk müdahalesi stüdyoda yapılan Selek, hemen hastaneye kaldırıldı.

Tomografisi çekilen Selek'in tansiyon ya da şekere bağlı olarak baygınlık geçirmiş olabileceği açıklanmıştı. Sağlık durumunun iyi olduğunu açıklayan Selek ise "Dün yayın esnasında ufak bir rahatsızlık geçirdim. Toparlanmak için çok uğraştım ama kendimi bu kadar zorlamasam daha iyi olacaktı. İzleyenler de o korkunç manzarayı ve güm sesini duymayacaklardı. Evet, güm diye yere kapaklandım ama kendimdeydim ve kısa süre içinde de toparlandım. Birkaç gündür beslenmemi ihmal ettim ve tansiyonum düştü. Şimdi çok çok iyiyim. Doktorlar gayet iyi olduğumu söylediler. Yarın sabah her zamanki saatimde yayındayım" demişti.

SEDA SELEK'İN BABASI KİM, ANNESİ KİM?

Seda Selek'in ailesi, annesi, babası, eşi ve çocukları da onunla ilgili en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Sonhaberler.com olarak sizin için Seda hanımın anne ve babasını araştırdık ve bulduk. Seda Selek'in babası Sabahattin Selek'tir. Sabahattin Selek, Sakarya'nın Hendek ilçesinde dünyaya geldi ve burada büyüdü. Seda da yine aynı ilçenin bir köyünde dünyaya geldi. 

İşte Seda Selek'in babası Sabahattin Selek: 

Seda Selek kimdir, kimin kızı, babası kim, evli mi, eşi kimdir, aslen nerelidir?
Seda Selek'in babası Sabahattin Selek vefat etmiş.

 

Seda Selek'in annesi, hatta anneannesi ve kızı ise şöyle: 

Seda Selek kimdir, kimin kızı, babası kim, evli mi, eşi kimdir, aslen nerelidir?
Seda Selek, annesi, kızı ve anneanesi

SEDA SELEK, PINAR SELEK'İN NEYİ OLUR, AKRABA MI?

Seda Selek ile Pınar Selek arasında hiçbir akrabalık bağı yoktur. 

 

Yorumlar