Rüyada kendini çıplak görmek ne anlama gelir? (İmam Nablusi'ye göre)

Rüyada kendini çıplak görmek nedir, rüyada çıplaklık ne anlama gelir, nasıl yorumlamalı? Rüyada çıplak görmek Diyanet'e göre, rüyada kendini çıplak görmek, rüyada başkasını çıplak görmek, ne anlama gelir. İşte İmam Nablusi'ye göre Rüyada Çıplak görmenin delaletleri

Google Haberlere Abone ol
Rüyada kendini çıplak görmek ne anlama gelir?

Rüyada kendini çıplak görmek nedir, rüyada üryanlık, çıplaklık ne anlama gelir, neye yorumlanır? Rüyada çıplak görmek Diyanet'e göre, rüyada kendini çıplak görmek, rüyada başkasını çıplak görmek, rüyada bir yöneticinin kendini çıplak görmesi, bir kadının rüyada kendini çıplak görmesi, rüyada avret yerinin açık halde çıplak görmek, rüyada avret yeri kapalı halde çıplak görmek ne anlamlara gelir? İşte İmam Nablusi'ye göre rüyada çeşitli şekillerde çıplak görmek ve delalet ettiği olaylar:

RÜYADA KENDİNİ ÇIPLAK GÖRMEK

- Rüyada çıplak görmek, düşüncelerden kurtulma ğa işarettir.

- Müfsid bir adamın rüyada çıplak görmesi, gam ve gussa ile tâbir olunur. 

- Bir kimsenin rüyada kendi elbisesini çıkararak çıplak hâle geldiğini görmesi, itibarının artacağına, iç yüzün selâmetine delâlet eder.

- Rüyada görülen çıplaklık, iç yüzün selametine ve iyi haline işarettir. 

- Rüyada çıplak görmek bazı kere de insana pişmanlık verecek şeye delâlet eder.

- Nablusi'de belirtildiğine göre denilmiştir ki: Rüyada vücudu çıplak ve fakat avret yeri örtülü olduğunu görmek, af ve mağfirete mazhar olmaya, zafer bulmaya delâlet eder. 

İmam Nablusi'ye göre Cabirü’l-Mağribî demiştir ki: 

“- Çıplaklık hususan bütün avret yeri açık olursa mihnet ve rüsvalıktır. Rüyada bir kadının avret yeri açık ve çıplak olduğunu görmesi, bütün insanlar içinde rüsvay ve rezil olmasına, mihnet ve kedere delâlet eder.”

- Rüyada bir mecliste çıplak olduğunu görmek, o kişi için rezil ve rüsvay lmaya alâmettir. 

- Hasta bir adamın, rüyada sarı renkli bir elbiseden soyunduğunu görmesi, hastalıktan şifa bulmaya delâlet eder. Kırmızı ve siyah elbiseden soyunmak da böyle tâbir edilir. 

- Kederli ve üzüntülü bir adamın, rüyada çıplak görülmesi, artık üzüntüden halâs olacağına işarettir. 

Rüyada kendini çıplak görmek nedir, rüyada çıplaklık ne anlama gelir, nasıl yorumlamalı?
Rüyada kendini çıplak görmek nedir, rüyada çıplaklık ne anlama gelir, nasıl yorumlamalı?

 

- İbadet ve taat ehli olan kişilerin rüyada çıplak olarak görülmeleri, onların dindarlığına ve çok hayır yapmalarına alâmettir. 

- Bir kimsenin rüyada çıplak olduğunu, insanlardan da utandığını ve fakat kendisini örtecek bir şey aradığını ancak bulamadığını görmesi, zarar ve ziyana ve fakirliğe delâlet eder.

- Rüyada halkın kendisinin avret yerine baktıklarını görmek, vali veya devlet memuru için vazifeden azledilmeye delâlet eder. 

- Ölmüş bir zatın rüyada çıplak ve avret mahalli örtülü olduğu halde görülmesi, o ölü zatın dünyadan sevapsız gittiğine fakat cennetin nimetleriyle nimetleneceğine delâlet eder.

- Bir kadının rüyada siyah bir elbiseden soyunup çıplak kaldığını görmesi, karanlıktan sonra aydınlığa ve feraha kavuşmaya alâmettir. Eğer rüyayı gören kadın siyah ise, karanlık gece ile, beyaz ise mehtaplı bir gece ile tâbir olunur. 

Yine Nablusi'ye göre Kirmanî demiştir ki: “Rüyada kendisini çıplak ve bir iş için soyunmuş görmek, eğer bu iş dine ait ise (gusl gibi) hayra ve ibadete vâsıl olmağa delâlet eder.” 

- Rüyada bir mescidde soyunduğunu görmek, günahlardan soyunmaya ve tevbeye delâlet eder. 

- Yine bir kadının rüyada kendisini çıplak halde görmesi, iyiye alâmet değildir. Eğer evli ise boşanır veya bir başka musibete duçar olur.


 

Yorumlar