Peygambere hakaret eden CHP'li başkana ceza

Peygamber efendimize hakaret eden CHP'li Kemalpaşa Belediye Başkanı 7,5 ay hapse mahkum edildi. Hapis cezası ertelendi.

Google Haberlere Abone ol

İzmir'in Kemalpaşa İlçe Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’e (S.A. V) hakaretten 7,5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Karakayalı 'Biz pilavı eliyle yiyen, deve sidiği içen, kadın aşağılayan Arab’ın ümmeti değiliz' yazılı skandal bir paylaşımda bulunmuştu.

Sosyal medya hesabından Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’e (SAV) hakaret içerikli paylaşım yaptığı suçlamasıyla, CHP’li Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı hakkında açılan dava sonuçlandı.

Karakayalı, hakkında açılan davada 7,5 ay hapis ceza alırken, hükmün açıklanmasının ileri bir tarihe bırakıldığı öğrenildi. Öte yandan Karakayalı’nın birkaç olaydan dolayı devam eden davalarının daha olduğu öğrenildi.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden "Biz pilavı eliyle yiyen, deve sidiği içen, kadın aşağılayan Arab’ın ümmeti değiliz" yazılı bir paylaşımda bulunmuştu.

İLÇE KAYMAKAMLIĞI TARAFINDAN DAVA AÇILMIŞTI

Hz. Muhammed’e hakaret içerikli paylaşım üzerine, hem takipçileri hem de diğer sosyal medya kullanıcıları Karakayalı’ya yoğun tepki göstermişti. Tepkiler üzerine Karakayalı hakkında İlçe Kaymakamlığı tarafından dava açılmıştı.

RIDVAN KARAKAYALI KİMDİR?

Rıdvan Karakayalı, 24 Ocak 1958 tarihinde İzmir Kemalpaşa ilçesine bağlı Bağyurdu (Parsa) beldesinde doğdu.

İlk, orta ve lise eğitimini Bağyurdu'nda tamamladı.

1979 yılında İzmir Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi bölümünden mezun oldu.

1979-1980 eğitim yılında Rize'de göreve başladı.

1980 yılında Kemalpaşa Lisesi'ne atanarak 1987 yılına kadar görev yaptı.

1988-1993 yılları arasında Tokat ilinde görev yaptıktan sonra 1993-1997 yılları arasında Kemalpaşa'nın Ulucak beldesinde Ulucak Lisesi Müdürlüğü görevinde bulundu.

1997-2002 yılları arasında Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptı.

2002 yılında tekrar Ulucak Lisesi Müdürlüğü'ne atandı.

2005 yılında emekli olarak Cumhuriyet Halk Partisine üye oldu.

Karakayalı, 2005 yılında Kemalpaşa, Torbalı ve Gaziemir'de özel bir dershanenin kurucusu ve kurucu temsilcisi olarak görev aldı.

1975-1983 yılları arasında amatör ve profesyonel olarak Parsa Spor, Salihli Spor ve Kemalpaşa Spor'da futbol oynadı ve antrenörlük yaptı.

Evlidir, bir çocuk babasıdır.

Yorumlar