Pençe Kilit Harekatı'ndan acı haber, 3 şehit

Pençe Kilit Harekatı bölgesinde terör örgütünün saldırısı sonucu 2 asker şehit düşerken, 3 asker de yaralandı. Öte yandan yıldırım çarpması sonucu da bir asker şehit düştü.

Google Haberlere Abone ol
Pençe Kilit Harekatı'ndan acı haber, 3 şehit

Irak'ın kuzeyinde devam eden "Pençe Kilit Harekatı"na katılan askerlere terör örgütü tarafından düzenlenen saldırıda 2 asker şehit düşerken, 3 asker de yaralandı. Aynı bölgede görev yapan askerlerden birine ise yıldırım isabet etti. Yaralanan asker daha sonra şehit düştü.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada: "Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 26 Kasım 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz atışı sonucu iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Yaralılarımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır" dendi.

Açıklamada "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da açılan şifalar dileriz" ifadelerine yer verildi.

MSB yaptığı ikinci paylaşımda Pençe Kilit Harekatı'nda teröristlerin taciz ateşi sonucu yaralanan piyade sözleşmeli er Hakan Köroğlu şehit olduğunu bildirdi.

YILDIRIM DÜŞMESİ SONUCU YARALANAN UZMAN ÇAVUŞ ŞEHİT DÜŞTÜ

Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı, yaptığı bir diğer açıklamada Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde 26 Kasım 2022 tarihinde yıldırım düşmesi sonucu yaralanan P. Uzm. Çvş. Mustafa Işık'ın şehit olduğunu duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde 26 Kasım 2022 tarihinde yıldırım düşmesi sonucu yaralanan kahraman silah arkadaşımız P. Uzm. Çvş. Mustafa Işık, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.

BAKAN AKAR ANKARA'YA DÖNDÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Konya programına katılan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe Kilit Harekatında iki askerin şehit olduğu bilgisini almasının hemen ardından programdan ayrılarak Ankara'ya döndü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Konya'da gerçekleştirdiği toplu açılışlar kapsamında ASELSAN Konya Silah Sistemleri Fabrikası da hizmete girdi.

Erdoğan'ın video konferans yöntemi ile gerçekleştirdiği açılışta, Milli Savunma Bakanı Akar ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yer aldı.

Açılışın ardından Pençe Kilit Harekatında teröristlerin saldırısı sonucu iki askerin şehit olduğu haberini alan Bakan Akar, kentten hemen ayrılarak Ankara'ya geçti.

Milli Savunma Bakanı Akarın TSK komuta kademesi ile Kara Kuvvetleri Harekat Merkezinde toplantı halinde olduğu belirtildi.

22 TERÖRİST ETKİSİ HALE GETİRİLDİ

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 10'u Irak'ın kuzeyinde, 12'si de Suriye'nin kuzeyinde olmak üzere dün ve bugün toplam 22 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi. 

MSB'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, terör örgütü PKK/YPG'ye yönelik operasyonların hem Irak'ın kuzeyinde hem de Suriye'nin kuzeyinde aralıksız devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, "10'u Irak'ın kuzeyinde, 12'si de Suriye'nin kuzeyinde olmak üzere dün ve bugün toplam 22 terörist daha etkisiz hale getirildi. Nerede olurlarsa olsunlar şehitlerimizin hesabını bu alçaklardan soruyoruz ve sormaya da devam edeceğiz. Şehitlerimize saygı ve rahmetle." ifadelerine yer verildi.

Yorumlar