Neslihan Çevik kimdir, eşi kim, kaç yaşında, evli mi?

Neslihan Çevik kimdir, nerelidir, mesleği nedir, kaç yaşındadır, şu anda nerede ve hangi partide siyaset yapıyor. İşte Neslihan Çevik biyografisi veya özgeçmişi hakkında bilgiler:

Google Haberlere Abone ol
Neslihan Çevik kimdir, eşi kim, evli mi?

Neslihan Çevik kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, ne iş yapıyor, mesleği nedir, şu anda nerede ve ne işle meşgul? Neslihan Çevik biyografisi veya özgeçmişi hakkında merak edilen bilgilerden bazıları şöyle: 

Gelecek Partisi'nde Araştırma, Geliştirme ve Bilişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Neslihan Çevik, geçtiğimiz ay istifasını vermişti. 

Neslihan Çevik adı son dönemlerde siyasete atılmasıyla birlikte yeniden gündeme gelmiş durumda. İşte Neslihan Çevik hakkındaki bilgilerden bazıları: 

Gelecek Partisi Araştırma, Geliştirme ve Bilişim Başkanı Neslihan Çevik kimdir merak ediliyor. Peki, Neslihan Çevik kimdir, nereli, doğum tarihi kaç, kaç yaşında, mesleği ne? Detaylı bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz.

Neslihan Çevik kimdir, nerelidir?
Neslihan Çevik

 

NESLİHAN ÇEVİK BİYOGRAFİSİ

Neslihan Çevik, 1980 yılında İzmir'de doğdu. Kısa siyasi hayatında önce Gelecek Partisi sonra da Demokrat Parti'ye geçen Neslihan Çevik, 2010 yılında Arizona Devlet Üniversitesi'nde sosyoloji doktora bölümünü bitirdi. Aynı sene, Virjinya Üniversitesi, İleri Kültür Çalışmaları Watson Manor Enstitüsü'ne tez çalışmasını kitaplaştırmak için davet edildi.

Muslimism in Turkey and Beyond: Religion in the Modern World (Türkiye ve ötesinde Müslümancılık: Modern Dünyada Din) adlıkitabı 2015 yılında Palgrave MacMillan tarafından yayınlandı.

Amerika Birleşik Devletleri Meclisi'nde (Library of Congress), CAIR-Chicago, ve Notre Dame Üniversitesi'nde kitap imza günleri yapıldı.

2018'de Hece Yayınları kitabı Türkçe 'ye çevirdi ve yayınladı.2014'de Türkiye'ye dönen Neslihan Çevik, akademik çalışmalarına 'üçüncü dalga terörizm' çalışarak devam etti.

Neslihan Çevik'in bu çalışmaları bir çok ulusal ve uluslararası medyada (CNN, Al Jazeera, Voice of America vb.) yer aldı ve NATO gibi kurumlarca atıfta bulunuldu.

Entelektüel ve akademik kuruşlara ek olarak, 2013'den beri helal marketler de hem ulusal hem uluslararası düzeyde müşteri algısı, markalaşma, ürün ve süreç inovasyonu gibi alanlarda sektör devlerine danışmanlık veren Neslihan Çevik bu alan bazı projeler yürütmüştür.

Neslihan Çevik, 2015 yılında bir sosyal girişime yönelerek, Türkiye'de ilk defa sadece genç kadın konservatif gruba yönelik bir giyim ve hayat tarzı e-ticaret lean-start-up firması olan M-Line'i kurdu.

Neslihan Çevik kimdir, eşi kim, kaç yaşında, evli mi
Neslihan Çevik

 

2016-2018 yılları arasında İslam Birliği Teşkilatı (IBT) ve İslam Kalkınma Bankası(IKB) ile sosyal sürdürülebilir kalkınma aile, kadın, terörizm, gençler, girişimcilik, istihdam gibi konularda çeşitli çalışmalar yaptı ve projeler yürüttü.

Bu kurumların aksiyon planlarının ve stratejilerinin geliştirilmesinde yer aldı.

2018'den beri ürün dizayn & geliştirme ve pazarlama üzerine daha ağırlıklı olarak yönelen Neslihan Çevik, özellikle disruption (yapıcı yıkım) ve inovasyon olanakları üzerine odaklandı.

Aslen İzmirli olan Neslihan Çevik, 2020 yılında Gelecek Partisi çatısı altında siyasete girdi. Ancak daha sonra isitfa ederek başka bir partiye geçti.

Sosyal medyayı da aktif şekilde kullanan Neslihan Çevik'in Twitter'da 7 bin takipçisi bulunuyor.

GELECEK PARTİSİNDEN İSTİFA ETMİŞTİ

Neslihan Çelik, Gelecek Partisi'nden istifa ederek de gündeme gelimşti.

İstifa açıklamasında şöyle demişti:

"Zorunlu açıklama: Kuruluşundan beri içinde yer aldığım Gelecek Partisi'nden bugün itibari ile ayrılmış bulunuyorum. Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Sn. Ahmet Davutoglu'na ve tüm Gelecek Partililere saygı ve sevgilerimi sunar, kendilerine başarılar dilerim."

DEMOKRAT PARTİ'YE GEÇTİ

Neslihan Çevik, Gelecek Partisi'nden istifa ettikten sonra Demokrat Parti'ye geçti.

Burada parti sözcüsü olarak görev yapmaktadır.


 

Yorumlar