Neden öldü? Ata Emre Akman'ın ölümünde katilin babası Orhan Özdemir'in yasak ilişki detayı ortaya çıktı

Ata Emre Akman neden öldürüldü sorusu günlerdir merakla sorulurken, ortaya çıkan yeni detaylar herkesi şaşırttı. Katil zanlısının babasıyla birlikte organize bir şekilde hareket ettiği, katil zanlısının babasının söz konusu sokakta yasak bir ilişki içerisinde olduğu ortaya çıktı.

Google Haberlere Abone ol
Ata Emre Akman neden öldürüldü, yeni detay çıktı

Ata Emre Akman neden öldürüldü sorusu yavaş yavaş cevabını bulmaya başladı. Cinayeti işleyen zanlı ile babasının organize hareket ettiği, olayın yaşandığı sokakta oturan bir kadının olayların odak notkasını oluşturduğu belirtiliyor. Ortaya çıkan yeni detaylara göre, kendisi de bir katil olan babanın oğlunu cinayete azmettirdiği anlaşılıyor. 

Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölümü öğrencisi 20 yaşındaki Ata Emre Akman, bir zincir restoranda motokurye olarak çalışmaya başlamıştı. İşe başladığı 5. gün, 11 Mayıs'ta, Karesi ilçesindeki Karaoğlan Mahallesi'nde sipariş bıraktığı adresten dönerken, 17 yaşındaki E.Ö. tarafından önü kesildi. E.Ö., Akman'ı 25 yerinden bıçaklayarak öldürdü. "Kasten yaralama" ve "tehdit" suçlarından 6 ayrı kaydı bulunan E.Ö. tutuklanırken, E.Ö.'ye yardımcı olduğu söylenen babası serbest bırakıldı.

PROTESTOLAR BÜYÜYOR

Balıkesir ve İzmir'de motosikletli kuryeler, dün kortej oluşturarak ve kornalar çalarak Ata Emre Akman'ın öldürülmesini protesto etti. Genç kuryenin trajik ölümü, özellikle motokurye camiasında büyük yankı uyandırdı.

'BABASI AZMETTİRİCİ'

Ata Emre Akman’ın annesi Zuhal Akman, saldırıyı gerçekleştiren E.Ö.'yü babasının azmettirdiğini iddia etti. DHA'ya konuşan anne Akman, "Katilin 17 yaşında olduğu söyleniyor, azmettirildi, bunun farkındayız" dedi. Akman, "O caninin babası da cinayetten dolayı 10 yıldır Buca Cezaevi’nde yatıyor. Cinayetten yatan bir adam hafta sonu için izinli çıkabiliyor. Babası da cezalandırılmalı, çünkü azmettiricisi o. 'Benim yapamadığımı artık çocuğum yapacak' diye oğluna el veren kişi babası" şeklinde konuştu.

ATA EMRE AKMAN'IN HAYATI VE SON GÜNLERİ

Ata Emre Akman, Balıkesir'de doğmuş ve üniversite eğitimine Balıkesir'de devam ediyordu. Annesi Zuhal Akman, "Ne Ata’nın ne de bizlerin herhangi bir mali sıkıntısı yoktu. Çünkü bu çocuk 13 yaşında da çalıştı ve kendisine elektro gitar aldı. Anneler Günü’yle ilgili kısa sürede çalışıp bir sürpriz yapma durumu varmış, işte böyle bir sürpriz oldu. O gece Ata’yı aradım, meşgule attı ‘Annem ben seni sonra ararım’ diye mesaj yazmış, sonra öğreniyorum ki çalışıyormuş, dağıtım yapıyormuş. Yarım saat sonra aradı, kahkahalar attık" dedi.

'İNSAN BİR ANDA MI DEĞİŞİR?'

Anne Zuhal Akman, o geceyi şöyle anlattı: "Olay gecesi sabaha karşı eşime telefon geldi. Polis, ‘Oğlunuz bir bıçaklanma olayına karıştı, ağır yaralı ve ameliyata alındı, buraya gelmeniz gerekiyor’ deyince eşim ağlamaya başladı. Balıkesir’e doğru yola çıktık. Yoldayken eşim hastaneyi aradı ancak ‘Ata Emre Akman diye bir hasta yok’ deniliyordu. Acil servisten çıktıktan sadece 5 dakika sonra morgdaydık ve ikinci raftan oğlumuzu çekiyorlardı. Otopsiden sonra bütün izleri, her şeyi gördüm. Zaten Ata, Ata’ya benzemiyordu. İnsan bir anda mı değişir?"

Ata Emre Akman’ın annesi Zuhal Akman, "Ata, geçen yıl tek başına yaklaşık 11 ülke dolaştı. Koca Avrupa’da farklı farklı ülkelerde bir şey olmadı da kendi ülkemde Balıkesir gibi bir yerde böyle şeyler yaşadık. Ata, 2004 yılında Balıkesir’de doğdu. Balıkesir’de üniversiteyi kazandı ve Balıkesir’de sonu bitirdi. Halbuki sadece hayatının ilk 3 yılını Balıkesir’de geçirmişti, bir de son yılını" ifadelerini kullandı.

ATA EMRE AKMAN'IN SON GÖRÜNTÜLERİ

Ata Emre Akman’ın ailesi ve kız arkadaşıyla son görüntüleri ortaya çıktı. Genç kurye, hayalleri ve sevdikleriyle geçirdiği son anlarında neşeli ve umut doluydu. Ancak bu mutlu anlar, trajik bir olayla son buldu. Akman'ın hayatını kaybetmesi, sadece ailesini değil, çevresindeki tüm insanları derinden etkiledi.

BABASI DA TUTUKLANDI

Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölümü öğrencisi 20 yaşındaki Ata Emre Akman, bir zincir restoranda motokurye olarak çalışıyordu. İşe başladığı 5. gün, 11 Mayıs'ta, Karesi ilçesi Karaoğlan Mahallesi Emir Sokak'ta sipariş bıraktığı adresten dönerken önü kesildi. 17 yaşındaki E.Ö., Akman'ı vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklayarak öldürdü. Akman, kanlar içinde yere yığılırken, E.Ö. olay yerinden kaçtı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, Akman'ın hayatını kaybettiğini belirledi. Akman'ın cenazesi, Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi'nin morguna kaldırıldı.

Olayla ilgili çalışma başlatan polis, çevredeki güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi. Görüntülerden kimliği tespit edilen E.Ö., ailesiyle yaşadığı evde düzenlenen operasyonla yakalandı. E.Ö. ve saklanmasına yardımcı olduğu ileri sürülen babası Orhan Özdemir, gözaltına alındı. 'Kasten yaralama' ve 'tehdit' suçlarından 6 ayrı kaydı bulunan E.Ö., çıkarıldığı mahkemede tutuklanırken, babası serbest bırakıldı. Ancak, Orhan Özdemir bugün tekrar gözaltına alındı ve mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KATLİN İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

E.Ö. ifadesinde, "Babamın imam nikahlı eşi Sultan Dönmez'i nereden tanıdığını sordum. Beni tersledi. Bunun üzerine bıçakladım" dedi. Ancak, Ata Emre Akman'ın aynı binaya ancak başka bir daireye sipariş getirdiği ve E.Ö. veya yakınlarıyla herhangi bir tanışıklığının olmadığı ortaya çıktı.

Olay, yakındaki bir okulun güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, Akman'ın vücuduna aldığı çok sayıda bıçak darbesiyle motosikletinin üzerine düştüğü görüldü. Polis ve savcının olay yerindeki incelemelerinin ardından, Akman'ın cenazesi morga kaldırıldı. Olay sonrası, Balıkesir ve İzmir'de motosikletli kuryeler kortej oluşturarak ve kornalar çalarak Ata Emre Akman'ın öldürülmesini protesto etti.

Orhan Özdemir

Ata Emre Akman’ın annesi Zuhal Akman, saldırıyı gerçekleştiren E.Ö.'yü babasının azmettirdiğini iddia etti. "O caninin babası da cinayetten dolayı 10 yıldır Buca Cezaevi’nde yatıyor. Babası da cezalandırılmalı, çünkü azmettiricisi o. 'Benim yapamadığımı artık çocuğum yapacak' diye oğluna el veren kişi babası" dedi.

AKMAN'IN SON GÜNLERİ

Ata Emre Akman, ailesiyle geçirdiği tatilde ve kız arkadaşıyla olan görüntüleriyle hafızalarda yer edindi. Tatilde kameraya el salladığı ve kız arkadaşıyla birlikte şarkı söylediği görüntüler ortaya çıktı. Annesi, "Ata’nın ne de bizlerin herhangi bir mali sıkıntısı yoktu. Anneler Günü’yle ilgili kısa sürede çalışıp bir sürpriz yapma durumu varmış. O gece Ata’yı aradım, meşgule attı ‘Annem ben seni sonra ararım’ diye mesaj yazmış. Yarım saat sonra aradı, kahkahalar attık. Onun Lizbon’a, benimse Paris’e gitme hayalimiz vardı" dedi.

BABA ORHAN ÖZDEMİR'İN İFADESİ

E.Ö.'nün babası Orhan Özdemir ise ifadesinde, "Sarhoştum. O gün uyuyakaldım. Olayla ilgim yok" dedi.

ADI GEÇEN KADIN KONUŞTU

Balıkesir'de E.Ö. (17) tarafından katledilen Ata Emre Akman'ın sipariş götürdüğü apartmanda yaşadığı ortaya çıkan ve bugün tutuklanan E.Ö'nün azmettiricisi olduğu iddia edilen babası Orhan Özdemir'in eski eşi Sultan Durmaz konuştu. Durmaz, "Ata için anlatamayacağım kadar çok üzgünüm. Bir anne olarak gerçekten çok üzüldüm. Ölen biz de olabilirdik" dedi.

ESKİ EŞİNİN İDDİALARI

Sultan Durmaz, E.Ö'nün 18 yaşında olduğunu ve babası Orhan Özdemir'in nüfusa geç yazdırdığını iddia etti. Durmaz, "E.Ö, Orhan'ın ilk eşinden çocuğu. Orhan evimi kurşunladıktan sonra cezaevine girdi. Orhan beni tehdit etmeye devam ediyordu, en sonunda bir garibanın canı yandı" dedi.

Durmaz, Orhan Özdemir'den 12 yaşında bir oğlu olduğunu ve 12 yıl önce "uyuşturucu kullandığı ve kendisini aldattığı" gerekçesiyle ayrıldığını belirtti.

12 YILDIR MÜCADELE EDİYORUM

Sultan Durmaz, Özdemir ailesinin kendisini ve çevresini 12 yıldır rahatsız ettiğini söyledi. "4 çocuk annesiyim. İlk eşimden 2 kızım, Orhan'dan 1 oğlum var. Orhan Özdemir'i ben terk ettim. Orhan'ın yaptığı ahlaksızlığa göz yummadım, boyun eğmedim. Orhan'ın tek amacı, çevremdeki insanlara rahatsızlık, huzursuzluk ve korku vermekti. 10 yıl sonra bir evlilik daha yaptım ve şu anda 11 aylık bir oğlum daha var. 12 senedir bu aileyle mücadele ediyorum. 2016 yılında evimi kurşunladı. Daha sonra annemin ve babamın evini kurşunladı. Çevremdeki insanlara saldırdı. Şikayetçi oldum ama her seferinde kovuşturmaya yer olmadığı bildirildi. Annem ve babam bu olaylar yüzünden memlekete döndü ama ben evlatlarımın yüzünden hayat mücadeleme devam ettim. 11 aylık bir bebeğim var, kapıdan çıkan ben de olabilirdim" diye konuştu.

ORHAN'IN BABASI TARAFINDAN BIÇAKLANDIM

E.Ö'nün 18 yaşında olduğunu ve babasının nüfusa geç yazdırdığını tekrarlayan Durmaz, "E.Ö, Orhan'ın ilk eşinden çocuğu. Hiçbir şekilde kan bağım yok. Orhan, evimi kurşunladıktan sonra cezaevine girdi. Kendi korktuğu için daha önce de oğlunu ve babasını evime, iş yerime gönderdi. Oğlu evime taşlı saldırıda bulundu. Orhan'ın babası tarafından 2016 yılında 6 yerimden bıçaklandım. Bu olaydan sonra devlet oğlumu koruyucu aileye teslim etti. Orhan beni tehdit etmeye devam ediyordu, en sonunda bir garibanın canı yandı" ifadelerini kullandı.

ATA EMRE, ÜST KATTAKİ KOMŞUSUNA PİZZA GETİRMİŞ

Olay günü evde olduğunu ve Akman'ın üst katta oturan komşusuna pizza siparişi getirdiğini belirten Durmaz, "Cep telefonundan oyun oynuyordum. Gürültüyü duyunca dışarıya fırladım. Dışarıda bağrışmalar vardı. Ata'yı yerde gördüm, nefesini kontrol ettim. Hatta ben de şoktaydım. Ata için anlatamayacağım kadar çok üzgünüm. Bir anne olarak gerçekten çok üzüldüm. Ölen biz de olabilirdik. Bu yaşananlarda suçum, günahım yok ama özür dilemem gerekiyorsa özür de dilerim. İnsanların bazıları bizi suçlamış ancak bir suçumuz yok. Ben de bir anneyim. Ata'nın ailesine başsağlığı diliyorum. Emin olun onun anne olarak içi yandığı kadar benim de içim yandı. Ben de günlerdir uykusuzum, yorgunum. Ata'nın annesine, babasına başsağlığı, güç kuvvet diliyorum. Bir anne olarak yapabileceğim bir şey varsa bana da ulaşmak istiyorlarsa her zaman ulaşabilirler" dedi.

Balıkesir'de E.Ö. (17) tarafından katledilen Ata Emre Akman'ın sipariş götürdüğü apartmanda yaşadığı ortaya çıkan ve bugün tutuklanan E.Ö'nün azmettiricisi olduğu iddia edilen babası Orhan Özdemir'in eski eşi Sultan Durmaz konuştu. Durmaz, "Ata için anlatamayacağım kadar çok üzgünüm. Bir anne olarak gerçekten çok üzüldüm. Ölen biz de olabilirdik" dedi.

ESKİ EŞİNİN İDDİALARI

Sultan Durmaz, E.Ö'nün 18 yaşında olduğunu ve babası Orhan Özdemir'in nüfusa geç yazdırdığını iddia etti. Durmaz, "E.Ö, Orhan'ın ilk eşinden çocuğu. Orhan evimi kurşunladıktan sonra cezaevine girdi. Orhan beni tehdit etmeye devam ediyordu, en sonunda bir garibanın canı yandı" dedi.

Durmaz, Orhan Özdemir'den 12 yaşında bir oğlu olduğunu ve 12 yıl önce "uyuşturucu kullandığı ve kendisini aldattığı" gerekçesiyle ayrıldığını belirtti.

12 YILDIR MÜCADELE EDİYORUM

Sultan Durmaz, Özdemir ailesinin kendisini ve çevresini 12 yıldır rahatsız ettiğini söyledi. "4 çocuk annesiyim. İlk eşimden 2 kızım, Orhan'dan 1 oğlum var. Orhan Özdemir'i ben terk ettim. Orhan'ın yaptığı ahlaksızlığa göz yummadım, boyun eğmedim. Orhan'ın tek amacı, çevremdeki insanlara rahatsızlık, huzursuzluk ve korku vermekti. 10 yıl sonra bir evlilik daha yaptım ve şu anda 11 aylık bir oğlum daha var. 12 senedir bu aileyle mücadele ediyorum. 2016 yılında evimi kurşunladı. Daha sonra annemin ve babamın evini kurşunladı. Çevremdeki insanlara saldırdı. Şikayetçi oldum ama her seferinde kovuşturmaya yer olmadığı bildirildi. Annem ve babam bu olaylar yüzünden memlekete döndü ama ben evlatlarımın yüzünden hayat mücadeleme devam ettim. 11 aylık bir bebeğim var, kapıdan çıkan ben de olabilirdim" diye konuştu.

ORHAN'IN BABASI TARAFINDAN BIÇAKLANDIM

E.Ö'nün 18 yaşında olduğunu ve babasının nüfusa geç yazdırdığını tekrarlayan Durmaz, "E.Ö, Orhan'ın ilk eşinden çocuğu. Hiçbir şekilde kan bağım yok. Orhan, evimi kurşunladıktan sonra cezaevine girdi. Kendi korktuğu için daha önce de oğlunu ve babasını evime, iş yerime gönderdi. Oğlu evime taşlı saldırıda bulundu. Orhan'ın babası tarafından 2016 yılında 6 yerimden bıçaklandım. Bu olaydan sonra devlet oğlumu koruyucu aileye teslim etti. Orhan beni tehdit etmeye devam ediyordu, en sonunda bir garibanın canı yandı" ifadelerini kullandı.

ATA EMRE, ÜST KATTAKİ KOMŞUSUNA PİZZA GETİRMİŞ

Olay günü evde olduğunu ve Akman'ın üst katta oturan komşusuna pizza siparişi getirdiğini belirten Durmaz, "Cep telefonundan oyun oynuyordum. Gürültüyü duyunca dışarıya fırladım. Dışarıda bağrışmalar vardı. Ata'yı yerde gördüm, nefesini kontrol ettim. Hatta ben de şoktaydım. Ata için anlatamayacağım kadar çok üzgünüm. Bir anne olarak gerçekten çok üzüldüm. Ölen biz de olabilirdik. Bu yaşananlarda suçum, günahım yok ama özür dilemem gerekiyorsa özür de dilerim. İnsanların bazıları bizi suçlamış ancak bir suçumuz yok. Ben de bir anneyim. Ata'nın ailesine başsağlığı diliyorum. Emin olun onun anne olarak içi yandığı kadar benim de içim yandı. Ben de günlerdir uykusuzum, yorgunum. Ata'nın annesine, babasına başsağlığı, güç kuvvet diliyorum. Bir anne olarak yapabileceğim bir şey varsa bana da ulaşmak istiyorlarsa her zaman ulaşabilirler" dedi.

 

Yorumlar