Murat Karahan kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Murat Karahan kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır soruları 2020 yılının son gününde Bloomberg HT'de düzenlenen konserle birlikte bir kez daha sorulmaya başlandı.

Google Haberlere Abone ol

Yılbaşı akşamı vesilesiyle Bloomberg HT'de yayınlanan konserle bir kez daha evlere konuk olan Tenor Murat Karahan kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, asıl mesleği nedir?

Murat Karahan aslen nerelidir, kaç yaşındadır?

Murat Karahan 1978 yılında Ankara'da dünyaya geldi. 

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü'dür.

42 yaşında olan Murat Karahan, Limak Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir ile birlikte kurdukları Limak Filarmoni Orkestrası ile ünlü eserleri seslendiriyor.

Dünyanın en önemli opera festivali Verona’da, yirmi bin kişilik Arena di Verona sahnesinde dakikalarca ayakta alkışlanan Türkiye’den ilk opera sanatçısı olmayı başaran Murat Karahan, hayallerimizi gerçek kılmak için yeni başlangıçlara cesaret etmemiz gerektiğini söylüyor.

Karahan, Zeki Müren'in ölümsüz şarkılarından seçkilerin yer aldığı "Murat Karahan'la Zeki Müren Şarkıları" konserleri vermişti.

Murat Karahan aslında siyasetçi olmak istediğini ancak annesinin zorlaması ve yönlendirmesiyle bu bu alana yöneldiğini söylüyor. Karahan, annesinin kendisine, "Bir gün dünyaca ünlü bir yıldız olduğunda benden özür dileyeceksin" dediğini aktarmıştı.

Kaynak: Son Haberler

Yorumlar