Mehmet Ali Erbil aslen nerelidir, kaç yaşındadır?

Şovmen Mehmet Ali Erbil'in sağlık durumuyla ilgili doktorundan son dakika açıklaması geldi. Açıklamada, Mehmet Ali Erbil'in sağlık durumunun iyiye doğru gittiği belirtildi. Açıklamada, Erbil'in durumuyla ilgili olarak, "Çok kötü olan süreci atlattık diye düşünüyorum" ifadeleri kullanıldı. Mehmet Ali Erbil, evinin banyosunda düşerek yaralanmış, Maslak'ta hastaneye kaldırılmıştı.

Google Haberlere Abone ol
Mehmet Ali Erbil aslen nerelidir, kaç yaşındadır?

Televizyon şovmeni Mehmet Ali Erbil'in sağlık durumuyla ilgili doktorundan son dakika açıklaması geldi. Açıklamada, ünlü şovmenin sağlık durumunun giderek iyileştiği belirtilerek, "Kötü sürecin atlatıldığı" ifade edildi.

Evinin banyosunda düşerek yaralanan ve Maslak'ta kaldırıldığı hastanede ameliyat olan Mehmet Ali Erbil'in sağlık durumuyla ilgili ünlü şovmenin 'Kaçış sendromu' hastalığı yıllardır takip eden Dr.Jan Klod Kayuka bilgi verdi. Erbil'in makinadan çıktığını ve tedavisinin yoğun bakımda süreceğini belirten Klod, "Çok kötü olan sürece atlattık diye düşünüyorum" dedi.

Ünlü şovmenin "Kaçış sendromu" hastalığı yıllardır takip eden Dr.Jan Klod Kayuka, Erbil'in sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı. 

Erbil'in sağlık durumuyla ilgili Hürriyet'te bilgi veren Kayuka "Mehmet Ali Erbil sabaha doğru makinadan çıktı. Şimdi görüştüm. Böbrek fonksiyonları gayet iyi. Yeni yoğun bakımda takip edilecek... Çok kötü olan sürece atlattık diye düşünüyorum..." dedi.

Mehmet Ali Erbil Kimdir, aslen nerelidir?

İstanbul doğumlu olan Mehmet Ali Erbil, aslen Irak'ın kuzeyindeki Erbil kentindendir. Kürt kökenli oyuncu, sunucu, yapımcı, komedyen, şovmen ve seslendirme sanatçısı olan Mehmet Ali Erbil'in aslen Kuzey Iraklı olduğu pek bilinmez.

Tiyatro ve sinema sanatçısı Saadettin Erbil'in oğlu olarak 8 Şubat 1957'de İstanbul’da doğdu.

1835 yılında Erbil'de doğmuş ve sonradan İstanbul'a göç etmiş dedesi Kürt Şeyh Es’edê Erbîlî'nin Menemen olaylarına karıştığı için idam edildiğine dair araştırma konusunu yeni öğrendiğini söyleyen Mehmet Ali, Yani Kürt kökenlisiniz sorusuna Evet.

Ama kimlik olarak alt mıyım yoksa üst müyüm doğrusu bilmiyorum. diye yanıtlamıştı.

Ankara Devlet Konservatuvarı mezunudur. 30'dan fazla filmde, 10'dan fazla dizide ve tiyatro oyununda oynadı, 5'ten fazla televizyon programının sunuculuğunu yaptı.

İlk ve orta öğrenimini İstanbul, Ankara ve Balıkesir'de yaptı. 1970 yılında Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Yüksek Bölümü’ne yatılı olarak girdi ve bu dönemde hocası Cüneyt Gökçerdi.

Devlet Tiyatrosu’nda konuk oyuncu olarak baş rolde En İyi Tiyatrocu Ödülü’nü kazandı. Buradan mezun olduktan sonra, Devlet Tiyatrosu'nda çalışmaya başlayan sanatçı, Başta ‘Küheylan’ olmak üzere birçok oyunda oynadı ve daha sonra tek kanallı yayın döneminde TRT’de ‘Metronom’ adlı eğlence programında Derya Baykal'la, 1984 yılında da Çiğdem Tunç'la bir ikili oluşturdular. Özel kanalların açılmasıyla birlikte Erbil, TRT’den Kanal 6’ya geçiş yaptı. Daha sonra InterStar ve ATV’de dizi, Show TV’de de program yaptı. 1985'te İlyas Salman ile birlikte oynadığı Uyanıklar Dünyası adlı filmle büyük beğeni topladı.

ATV'de canlı yayınlanan Ya Şundadır Ya Bunda adlı programı sunarken yaptığı RTÜK yasasına uygun olmayan hareketinin ardından televizyon programlarına ara vermişti. Daha önce Emel Sayın'la birlikte Aşkım Aşkım adlı dizide oynamıştır. Kanal D’de yayınlanan yarışma programı Çarkıfelek ve ATV’de uzun bir süre yayınlanan Tatlı Kaçıklar dizisiyle zirveye çıkan başarılı şovmen, Harakiri ve Hababam Sınıfı Güle Güle adlı filmlerle tekrar beyazperdeye geçti.

Mehmet Ali Erbil, Kanal D'de Çarkıfelek dışında çeşitli yarışma programları da yaptı. Bir dönem TGRT'de Çarkıfelek yarışmasını sundu.

TNT (Türkiye) kanalında Açıl Susam Açıl adıyla şov tarzında yeni bir yarışma sundu. Daha sonra aynı kanalda kısa bir süre Çarkıfelek programı yaptı. Bu programdan da ayrıldı ve Petek Dinçöz sunuculuğa getirildi.

2012'den itibaren tv8'e geçerek Aşka Gel adlı programında sunuculuk yapmıştır. Mehmet Ali Erbil, 2015 yılında Star TV'de yayınlanan Çarkıfelek'in sunuculuğunu yapmıştır. Son dönemlerde, Sinan Çetin'in Bay E, Gani Müjde’nin Kahpe Bizans, Ömer Uğur’un yönettiği Hemşo adlı filmlerde rol aldı. Uzun bir hastalık döneminden sonra tekrar izleyiciler karşısına geçen Erbil, TRT’de yayınlanan Bir Başka Gece adlı programın sunuculuğunu yaptı.

Kanal 1'de yayınlanan Çarkıfelek adlı programı sundu. Ramazan geldikten sonra Fox'a Ece ve Çarkıfelek ile birlikte geçmişti.

Kanal 1'de Aşkım Aşkım dizisinin tekrar çekimlerinde yer aldı fakat kanal değişikliği yüzünden dizi sona erdi.

Fox TV'de Ece sona erdi, fakat Çarkıfelek ile birlikte 50 Sarışın programı başladı. 50 Sarışın cuma akşamları 19.15'te yayınlandı. Pazartesi'den Perşembe'ye Tuba Ünsal'la Çarkıfelek'i sundu.

Şu anda Show TV'de yayınlanan Çarkıfelek'in sunuculuğunu yapan Mehmet Ali Erbil, dünyada sadece 100 kişide görülen Kaçış Sendromu hastası olarak kayıtlara geçmişti.

Daha önce 4 evlilik yapan Mehmet Ali Erbil, bekar ve 3 çocuk babasıdır.

Yorumlar