Marmaris yangınını kimin çıkardığı belli oldu

Marmaris yangınını kim çıkardı, neden çıktı belli oldu. Güzelliğiyle dünyanın cennet köşelerinden biri olarak Marmaris'te meydana gelen yangının nedeni belli oldu.

Google Haberlere Abone ol

Marmaris yangınını kim çıkardı, yangın neden çıktığı konusunda önemli bir gelişme yaşandı. Yangının neden çıktığı belli oldu.

Türkiye, Antalya, Adana ve Osmaniye'de meydana gelen yangınlara odaklanmışken bir anda Marmaris'in de yanmaya başladığı haberleri gelmişti. 

Marmaris'in İçmeler kara yolu Armutalan Mahallesi Siteler mevkisinin üst kısımlarındaki kızılçam ağaçlarıyla kaplı ormanlık alanda, dün saat 13.00 sıralarında yangın çıkmıştı. 

Alevler, kuru otlar ve rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayılmış ve bir anda geniş bir alanda etkili olmuştu.

Yerleşim yeri ve otellere 100 metre uzaklıktaki yangın bölgesine, ilk etapta 1 helikopter, 7 arazöz ve su tankerleri ile çok sayıda orman işçisi sevk edildi.

Alevlerin başladığı noktaya yakın yerde evleri bulunanlar, yangını komşu çocuklarının çıkardığını öne sürdü.

Bunun üzerine Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği ekipleri, 10 yaşlarında 2 çocuğun pedagog eşliğinde ifadelerini aldı.

Çocukların, “Kitap yakıyorduk. Bir anda alev çoğaldı. Kola şişesine su doldurup söndürmek istedik. Sönmedi. Biz de kaçtık” dediği öğrenildi. 

Öte yandan Bodrum ve Köyceğiz’deki yangınlarla ilgili de araştırmaların sürdüğü belirtildi.


 

Yorumlar