Manisa'daki aile faciasının perde arkası bambaşka çıktı

Manisa'da "Annemi öldürdüğü için babamı ve babaannemi öldürdüm" diyen Hüseyin Özcan'ın yalan söylediği ortaya çıktı.

Google Haberlere Abone ol
Babam yaptı demişti, üçünü de o öldürmüş

Manisa'da babasını, annesini vurduğu için öldürdüğünü ileri süren zanlı, mahkemede ifade değiştirdi. Annesini, babasını ve babaannesini de kendisinin öldürdüğünü itiraf eden, bunun için pişmanlık duymadığını belirten zanlı tutuklandı. Manisa'nın Alaşehir ilçesinde babası, annesi ve babaannesinin tüfekle öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan üvey evlat tutuklandı.

Son dakika haberine göre Çarıktekke Mahallesi'nde Hüseyin Özcan'ın ihbarı üzerine olay yerine giden jandarma ekipleri, 41 yaşındaki Süleyman Özcan, eşi 41 yaşındaki Raziye Özcan ve 82 yaşındaki Karanfil Özcan'ın cesetleriyle karşılaştı. Hüseyin Özcan, babasının tartıştığı annesini tüfekle vurduğunu anlattı.

Özcan, bunun üzerine bıçakla saldırdığı babasının elinden tüfeği aldığını söyledi. Babasını ve babaannesini tüfekle vurarak öldürdüğünü beyan eden Hüseyin Özcan gözaltına alındı.

Kendisini de bıçakla hafif şekilde yaralayan Hüseyin Özcan sağlık ekiplerince Alaşehir Devlet Hastanesine götürüldü.

Hastanedeki tedavisinin tamamlanınca karakola götürülen Hüseyin Özcan'ın, aile tarafından 22 yıl önce evlatlık alındığı ve bir süredir psikolojik rahatsızlıkları dolayısıyla tedavi gördüğü anlaşıldı.

Karakoldaki işlemleri tamamlanan zanlı adliyeye sevk edildi.

Mahkemede ifadesini değiştiren zanlı, annesini, babasını ve babaannesini kendisinin vurduğunu öne sürdü.

Mahkemedeki ifadesinde, olaydan pişmanlık duymadığını, benzer durumda yine aynı şekilde yakınlarını öldüreceğini söylediği belirtilen zanlı tutuklandı.

Öte yandan mahallenin muhtarı Mustafa Çetin olayla ilgili, "Bu gece köyümde bir olay yaşandı. Anlatmakta zorlanıyorum, bir aile yok oldu. Jandarmanın aramasıyla haberim oldu." dedi.

 

Yorumlar