Kuaförlere zam haberine yalanlama

Berber ve kuaför salonlarının yüzde 40 zam ile yeniden açıldığına yönelik iddialar yalanlandı.

Google Haberlere Abone ol

TBKGU Genel Başkanı Bayram Karakaş, kuaför ve berber salonlarının zam yapıldığı yönündeki iddiaları yalanladı.

Türkiye Berberler Kuaförler ve Güzellik Uzmanları Federasyonu Genel Başkanı Bayram Karakaş'ın, kuaför, berber ve güzellik salonlarının girdi maliyetlerinin yüzde 40 zamlandığı yönündeki açıklaması bazı haber siteleri tarafından, "Berber ve kuaförler yüzde 40 zam yaptı" şeklinde yansıtıldı.

Karakaş, Habertürk ekranlarından bağlandığı canlı yayında zam iddialarını yalanladı. Karakaş, sadece ürünlerinin kendilerine maliyetlerindeki zamları ifade etmeye çalıştıklarını söyledi.

Karakaş, açıklamasında, bazı internet haber sitelerinde kendisine ithaf edilen, "11 Mayıs itibariyle kuaför, berber ve güzellik salonları gelir kayıplarından dolayı ücretlerinde yüzde 40 artış yapacaklardır." ifadelerin gerçeği yansıtmadığını ve hiçbir basın yayın organına böyle bir açıklamada bulunmadığının altını çizdi.

Kovid-19 salgını nedeniyle faaliyetlerine bir süreliğine ara veren ve bugün itibariyle yeniden çalışmaya başlayan berberler, kuaförler ve güzellik salonlarının verdikleri hizmetlerin fiyatları hakkında, kaynağı belli olmayan açıklamalara itibar edilmemesi gerektiğini belirten Karakaş, şunları kaydetti:

"Biz isterdik ki, bugünü Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu işletmecileri olarak bayram ilan ederken tüm tüketicilerimizle beraber kontrollü normal hayata geçişin ne denli önemli olduğunu birlikte değerlendirelim. Kamuoyunun, kaynağı belli olmayan asparagas haberlere itibar etmemesini özellikle istirham ediyorum. Ne sektör çalışanlarımızı zan altında bırakalım, ne de tüketicilerimizin hakkını gasp edelim."

 

Yorumlar