Musluktan akan şey polisleri bile şaşırttı

Adana'da kaçak akaryakıt avına çıkan polisin bir oto yıkamacıya yaptığı baskında musluktan su yerine akaryakıt aktığı ortaya çıktı.

Google Haberlere Abone ol

Adana'da gerçekleştirilen kaçak akaryakıt operasyonu sırasında bir otoyıkamacıya baskın yapıldı. 

Polisin dikkatli çalışması ile oto yıkamacıda bulunan musluklardan su yerine mazot aktığı belirlendi.

Böylelikle yapılan çalışma ile 3 metre derinliğe gömülü olan kaçak depoya ulaşıldı. Deponun 4 tonluk olduğu kayıtlara geçirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, Seyhan ilçesi Sarıhamzalı Mahallesi'nde bulunan bir oto yıkamacıda kaçak mazot satışı yapıldığı ihbarını aldı. Adrese giden polisler, burada yaptıkları aramalara rağmen herhangi bir suç unsuruna rastlamadı. İş yerinde bulunan bir odaya giren polis, etrafta mazot kokusu alınca detaylı arama yaptı. Yan yana bulunan iki musluğu açan polis, birinden su yerine mazot aktığını fark etti.

2 SAATLİK ÇALIŞMAYLA ORTAYA ÇIKTI

Bunun üzerine oto yıkamacı, iş yerinin arka tarafında toprağın altına gömülü bir depo olduğunu itiraf etti. Ekipler, bölgeye kepçe çağırdı. Yaklaşık 2 saatlik çalışmayla 3 metre derinliğe gömülü depoya ulaşıldı

Şüphelilerin, yakalanmamak ve dikkat çekmemek için özel borulama ve pompa sistemi kurdukları, gelen araçlara litresi 4-5 lira arasında kaçak mazot sattıkları ortaya çıktı. Depodaki mazot, incelenmek üzere başka bir tankere nakledildi.

Gözaltına alınan iş yeri sahibinin ayrıca, sattığı akaryakıtın kalitesini göstermek için çay bardağına koyduğu mazotu gelen müşterilere gösterdiği öğrenildi.

Yorumlar