İstanbullular çıkmadığı halde yollar tıkandı

İstanbul'da bugün kar nedeniyle vatandaşlar evlerinden çıkmadı; ancak çıkanlar da tuzlanmayan yollar nedeniyle yollarda kaldı.

Google Haberlere Abone ol

İstanbul'da bugün kar nedeniyle vatandaşlar evlerinden çıkmadı; ancak çıkanlar da tuzlanmayan yollar nedeniyle yollarda kaldı.

İstanbul'da önceki gün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı hala devam ediyor. 

Haftanın ilk gününde mesailer başladığı halde imkanı olanlar evlerinden çalışmaya devam etti. Bu nedenle İstanbul'da yollar bomboş kaldı. Ancak tuzlanmayan yollar nedeniyle yollara çıkan çok az sayıdaki araç da yollarda kaldı. 

E-5 Karayolu ile TEM Mahmut Bey - Esenyurt güzerhagında vatandaşlar yollarda kaldı.

METEOROLOJİDEN AÇIKLAMA

Türkiye hafta sonu Tulpar Fırtınası'nın etkisiyle kar yağışlı havanın etkisi altına girdi. Soğuk hava ne kadar sürecek? sorusu merak edilirken Meteoroloji'den yeni açıklama geldi. Soğuk ve yağışlı havanın etkisi altında olan yurdun kuzey, iç ve batı bölgelerdeki hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 4 ila 6 derece altında, doğu bölgelerde ise mevsim normalleri civarında ve yer yer üzerinde seyrediyor.

Yarından itibaren hava sıcaklıklarının güney ve iç bölgelerden başlayarak, Çarşamba (17.02.2021) ve Perşembe (18.02.2021) günleri ise doğu bölgelerde 8 ila 15 derece azalması bekleniyor.

Meteoroloji açıklamasında "Söz konusu sıcaklık düşüşünün hafta sonuna kadar etkili olması beklendiğinden, buzlanma ve don hadiselerinin neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

 

Yorumlar