İstanbul için yağış uyarısı, sıcaklıklar düşecek

İstanbul'da yarından itibaren yağışlar beklenirken, hava sıcaklıklarının da düşeceği tahmin ediliyor. İstanbul genelinde yarın hava sıcaklığının 8 dereceye kadar düşeceği öngörülüyor.

Google Haberlere Abone ol

İstanbul'a yarın yağış bekleniyor. Yağışla birlikte hava sıcaklıkları da 8 dereceye kadar düşecek. Yağışların pazartesiden itibaren kenti terk edeceği tahmin ediliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, AKOM'un hava durumuna ilişkin değerlendirmesine yer verildi. Buna göre, İstanbul'da yarın öğle saatlerinden itibaren rüzgarın kuzeyli yönlerden kuvvetlenmesi (30-70km/s), beraberinde aralıklı sağanak yağmur geçişlerinin yaşanması bekleniyor.

Hava sıcaklıkların da 8-10 derece azalarak kış değerlerine yaklaşacağı tahmin edilen kentte, yarın hava sıcaklığının en yüksek 8 derece olacağı öngörülüyor. 

İstanbul'da hava sıcaklıklarının 21 Mart'a kadar mevsim normalleri civarı ile 3-5 derece altında, 21-25 Mart arasında ise 2-4 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

AKOM, bahar mevsimlerinde sıcaklıklarda yaşanan ani yükseliş ve azalışlar nedeniyle vatandaşları da uyardı. Hava sıcaklıklarındaki değişimler ve rüzgarın başta soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlar olmak üzere, birçok hastalığa neden olabileceği belirtildi.

 

Yorumlar