İnce ve Sarıgül'ün alacağı oy oranı belli oldu

Muharrem İnce ile Mustafa Sarıgül'ün muhtemel bir seçimde alabilecekleri en yüksek oy ile minimum oy oranları belli oldu.

Google Haberlere Abone ol

Memleket Partisi'ni kuran Muharrem İnce ile Türkiye Değişim Partisi'ni kuran Mustafa Sarıgül'ün seçmenden alacağı en yüksek ile en düşük oy oranları belli oldu. 

CHP'den ayrılarak Memleket Hareketi'ni başlatan Muharrem İnce ve Türkiye Değişim Partisi'ni kuran Mustafa Sarıgül'le ilgili önemli sonuçlar ortaya çıktı. Konsensüs Araştırma’nın hazırladığı ankette iki ismin oy potansiyeli dikkat çekti.

Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet, Konsensüs Araştırma’nın şubat ayı için yaptığı son seçim anketini bugünkü köşesine taşıdı.

Acet, “Şubat anketinde Muharrem İnce ve Mustafa Sarıgül için ne kadar oy çıktı?” başlıklı köşe yazısında anketin bin 500 kişi ile telefonda yapıldığını aktardı.

Acet, söz konusu ankette Mustafa Sarıgül'e kesinlikle oy veririm diyenlerin yüzde 3,1; Muharrem İnce'ye kesinlikle oy veririm diyenlerin yüzde 5,4 olduğunu yazdı.

Acet yine aynı anketin sonuçlarına göre Mustafa Sarıgül'e oy verebilirim diyenlerin yüzde 15,6; Muharrem İnce'ye oy verebilirim diyenlerin yüzde 17,3 olduğunu aktardı.

Bu tercihlerin daha önce CHP'ye oy vermiş seçmene ait olduğunu belirtirken, iki isminde oy potansiyelinin oldukça yüksek olduğunu ve tabanda bir 'sempati' haline geldiklerini iddia etti.

 

Yorumlar