İBB İstanbul Şehir Hastanesi otoyol ve metro ihalesini iptal etti

İBB'nin CHP'li yönetimi İstanbul'da yapılacak Şehir Hastanesi'ne yapılması planlanan metro ve otoyol ihalesini iptal etti. Hükümet, İBB'nin bu kararı üzerine harekete geçerek otoyolu yapma kararı aldı.

Google Haberlere Abone ol

İstanbul'da yapılması planlanan Şehir Hastanesi'ne gidecek metro ve yolun yapımı yeni İBB yönetimi tarafından iptal edildi. İptal kararı üzerine hükümet devreye girerek, metro ve yolun yapımını üstlendi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, katıldığı canlı yayın programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. İstanbul'da açılacak olan şehir hastanesine yapılan karayolu ve metro inşaatının çalışmalarını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun iptal ettiğini açıklayan Turhan, Erdoğan'ın bunun üzerine talimat verdiğini söyledi.

Bakan Turhan, "Haziran ayında açılacak olan İstanbul Şehir Hastanesi'ne yapılacak olan ihalesi gerçekleştirilmiş, şantiyeleri kurulmuş karayolu ve metro hattı çalışmalarını İmamoğlu durdurdu. Böyle bir belediye başkanı olabilir mi? Buradan bu tutumu tüm Türkiye'ye şikayet ediyorum. Cumhurbaşkanımız konuyu duyduğunda 'Biz İstanbulluları bu tür yöneticilerin eline mi bırakacağız' dedi ve talimat verdi. 'Yapmazlarsa hükümet olarak biz yapacağız. Biz tüm Türkiye'nin hükümetiyiz" dedi.

Yorumlar