Hercai final mi yapıyor?

Yayınlandığı ilk bölümüyle reyting listelerinin zirvesine oturan Hercai dizisinin final yapacağı iddia ediliyor. Ancak iddialar tamamen asılsız.

Google Haberlere Abone ol

Reyting listelerinin ilk gün itibariyle zirvesinde yer alan Hercai dizisinin final yapacağı yönündeki haberler tamamen asılsız çıktı.

Bazı internet sitelerinde, "Hercai finali belli oldu" şeklinde yapılan haberler tamamen asılsız başlıklar nedeniyle yanlış anlaşılıyor.

Haberlerde dizinin sezon finali konu alınıyor ancak başlıklarda ise dizinin biteceği iması veriliyor. Oysa dizinin 12. Bölüm itibariyle sezon finali yapacağı öğrenildi.

ATV'nin büyük ses getiren dizilerinden biri olan Hercai, daha ilk bölümü ile büyük beğeni kazandı. Cuma akşamları yayınlanan dizi, karşısında sıkı rakipleri olmasına rağmen reyting listelerinde kanalın yüzünü güldürdü.

Midyat'ın en güçlü ailelerinden Şadoğullarının torunlarından biri olan Reyyan ile yıllar önce öldürülen anne babasının intikamını almak isteyen Miran'ın imkansız aşk hikayesinin anlatıldığı dizi farklı senaryosu ve başarılı oyunculuklarla izleyenlerden tam not aldı.

Yarın, yani 5 Nisan cuma akşamı 4. yeni bölümü ile ekrana gelecek olan Hercai dizisi erken sezon finali yapacak. Hercai 12. bölümü ile 31 mayıs cuma akşamı unutulmaz bir sezon finali yapacak.

Başrollerinde genç yetenekler Akın Akınözü, Ebru Şahin, Gülçin Santırcıoğlu gibi isimlerin yanı sıra Macit Sonkan, Ayda Aksel gibi başarılı oyuncuların olduğu dizi yeni sezona ise 13. bölüm ile 20 Eylül Cuma akşamı başlamıştı. 

Hercai dizinin giderek birçok noktada tıkanması, kendini tekrar ediyormuş havası yaratıyor. Bu nedenle senaristler diziyi meraklı kılmak ve daha fazla izlenebilir kılmak için yer yer mantık dışı sahneler de eklemek durumunda kalabiliyor. Mutlak ve kesin bir şekilde oldu denilen sahneler sonraki bölümlerde mantık dışı şekilde farklı gösterilebiliyor. 

Aslında bu durum birçok dizinin başına gelen talihsiz bir durumdur. Çünkü seyircisini kaçırmak istemeyen yapımcılar ve senaristler ister istemez bu yollara başvurabiliyor. 

Birçok dizide başrol karakteri bile aslında bölümün sonunda ölüyor, hatta ölümden kurtulması imkansız bir halde ölüyor. Ancak yeni bölüm yayınlandığında mantık dışı bir şekilde başrol karakteri yeniden hayata dönüyor ve dizi kaldığı yerden devam ediyor. 

Bu durum aslında seyircinin de çok fazla karşı çıkmadığı bir vaziyet halini almış gidiyor. Çünkü seyirci kendisine bunu yapan diziyi yine izliyor, bir sonraki haftayı yine iple çekiyor. Haliyle bunu bilen yapımcılar ve senaristler de kendilerini geliştirmek yerine bu basit yola başvurmaya devam ediyor. 

Kaynak: SonHaberler

Yorumlar

Sabirsiz Iğrenç bi dizi artık yayından kalksın reyyan önce bi oyunculuk dersi alsın öğle dizilere başlasın hem filmin konusu tamamen saçma ekranda kalabalık yapıyor iyyyy
Nazmiya Super bir serial.azerbaycanda cox sevildi.amma miranda doqrulari oyrensin artik yavaw yavaw.sizleri cox sevirem reymir.canlarim menim