Her sabah limonlu su içmenin faydaları saymakla bitmiyor

Her sabah içilen ballı limonlu su vücuda çok faydalı. Vücudun alkali seviyesini dengeleyen ballı limonlu suyun daha bir çok faydası var.

Google Haberlere Abone ol

Sabahları aç iken içilen ballı limonlu su vücudun alkali seviyesini dengeleyerek, bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Zayıflamaya olan etkisi bilinen limonlu su bağışıklık sistemini güçlendirir ve sindirim sistemini de dengeler. Kansere karşı da etkisi bulunan su ve yaraların çabuk iyileşmesini sağlar. Ayrıca limon suyu, kanı temizler. Vücudun kandaki toksinleri temizlemesine yardımcı olur, kan şekerini dengeler. Ayrıca kilo vermeyi kolaylaştırır. Limon, içerdiği pektin lifler sayesinde açlık hissini azaltır.

İşte ballı limonlu suyun bilinmeyen diğer faydaları;

LİMONLU SU BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR

Limonlu su içmeyi alışkanlık haline getiren kişilerin çok şanslı olduğunu söylemekte fayda var. Çünkü C vitamini ve potasyum bakımından zengin olan limon suyu, bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

LİMONLU SU İÇMEK KİLO VERMEYİ KOLAYLAŞTIRIR

Limonlu su, içeceklere iyi bir alternatif oluşturur. Özellikle diyabet hastaları ve kilo vermek isteyen kişiler için iyi bir içecektir. Her sabah balla birlikte ılık limonlu su içmek kilo vermeye yardımcı olur.

BOĞAZ AĞRISINDAN KURTULMAYI SAĞLAR

Ilık limonlu su içmek, boğaz ağrısı ve farenjitten kurtulmaya yardımcı olur.

İLTİHAP OLUŞMASINI ÖNLER

Limonlu su, iltihapların oluşmasını önler. İltihap oluşmasına neden olan eklemlerdeki ürik asiti yok eder.

LİMONLU SU KANSER ÖNLEYİCİDİR

Limonlu su içmek, kanseri önlemede faydalıdır. Araştırmalar, limonun tümör önleyici özellikleri ile kanser riskini azaltmada yardımcı olduğunu gösteriyor.

LİMONLU SU, BÖBREK TAŞLARINA KARŞI DA KORUYUCUDUR

Limonlu su, böbrek taşına da iyi gelir. Normal boyutlu böbrek taşları vücuttan atılır ama bazen idrar akımına engel olur ve yoğun ağrılara sebebiyet verir. Limonlu su içmek vücuda yeniden su kazandırır ve idrarı sulandırılmış şekilde tutmada yardımcı olur. Bu da böbrek taşı oluşum riskini azaltmış olur.

LİMONLU SU KARACİĞER SAĞLIĞI İÇİN FAYDALI

Limonlu su içmek, karaciğerde bulunan sindirim enzimlerini harekete geçirmeye yardımcıdır. Ayrıca kanın oksijen durumunu düzenlemede de yardımcıdır.

LİMONLU SU İÇMEK KABIZLIĞA İYİ GELİR

Limonlu su, kazbızlık sorunu çekenlere de önerilir. Bu nedenle her sabah ılık limonlu su içebilirsiniz.

AĞIZDAKİ AFTLARDAN KURTULMAK İÇİN LİMONLU SU TÜKETİN

Ilık limonlu su ile ağzı çalkalamak ağrılı aftlardan ve ağız ülserinden kurtulmaya yardımcıdır.

LİMONLU SU DİŞ ETİ RAHATSIZLIKLARINI ÖNLER

Limonlu su, ağızdaki aftlardan kurtulmanın yanı sıra şişmiş diş etleriyle ilgili ağrılardan kurtulmaya da yardımcı olur.

Yorumlar