Şırnak'ta öldürülen 8 PKK'lı arasında sürpriz isim

Terör örgütü PKK'nın dağ yapılanmasına Şırnak'ta bir darbe daha indirildi. Örgüt mensubu 8 kişi öldürüldü. Öldürülenler arasında yer alanlardan birinin örgütün Cudi sorumlusu olduğu ve gri listede arandığı ortaya çıktı. Șırnak'ta etkisiz hale getirilen 8 teröristten birinin, "turuncu kategori"de aranan sözde Cudi cephe sorumlusu Selim Demiroğlu olduğu belirlendi.

Şırnak'ta öldürülen 8 PKK'lı arasında sürpriz isim
03 Kasım 2018 Cumartesi 14:21

Şırnak'ın Silopi ilçesinde, Cudi Dağı Helenepir Tepe kırsalındaki bir mağarada tespit edilen 8 terörist etkisiz hale getirildi. Öldürülenler arasında sürpriz bir isim olduğu ortaya çıktı. Öldürülen 8 teröristten birisi örgütün Cudi sorumlusu çıktı.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Şırnak İl Jandarma Komutanlığınca dün başlatılan "Hançer-6 Operasyonu"nda, Cudi Dağı Helenepir Tepe kırsalında bir mağarada 8 teröristin tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, bu bölgeye düzenlenen operasyonda silah, teçhizat ve yaşam malzemeleriyle 8 teröristin ölü ele geçirildiği duyuruldu.

Ayrıca açıklamada, Şırnak ili genelinde 31 Ekim-2 Kasım'da gerçekleştirilen operasyonlarda, biri sağ, 17'si ölü olmak üzere 18 teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edildi.

"Kemal Bagok" kod adlı terörist Lokman Genç'in, 31 Ekim'de Şırnak'ın Güçlükonak ilçesinde ölü ele geçirildiği hatırlatılan açıklamada, bu teröristin 4 Ekim'de Mardin'in Dargeçit ilçesinde 8 askerin şehit edilmesiyle sonuçlanan olayın failleri arasında yer aldığı bilgisi paylaşıldı.

Bölgede operasyonların devam ettiği öğrenildi.


Etiketler; #şırnak

İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×