Muhtarlık cazibesi baba ile oğulu birbirine düşürdü

Bir zamanlar ne maaş ne sigortası olan muhtarlık şimdi artık hem iyi bir maaş ve devlet tarafından primi yatan sigortaya sahip. Hal böyle olunca ilgi de arttı. Öyle ki, bazı bölgelerde muhtarlık cazibesi baba ile oğulu birbirine düşürdü. Bursa'da bir baba ile oğlu, aynı mahalleden aday oldu. Baba, oğlunu bu tavrı nedeniyle evlatlıktan reddetti.

Muhtarlık cazibesi baba ile oğulu birbirine düşürdü
06 Şubat 2019 Çarşamba 15:19

Bursa'daki Heceler Mahallesi'nde baba ile oğlu muhtar adayı oldu. Konuya ilişkin açıklama yapan baba Ali Sevinç, "Benim öyle bir oğlum yok. Evlatlıktan da reddettim." dedi.

Orhangazi Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı ile Heceler Köyü Muhtarlığı görevini sürdüren 64 yaşındaki Ali Sevinç, köy muhtarlığa yeniden aday olduğunu açıkladı. Ancak Muhtar Ali Sevinç bir sürpriz ile karşılaştı.

Bursa Muhtarlık

İkinci defa muhtar olmaya hazırlanan Ali Sevinç'in karşısına oğlu 34 yaşındaki Zafer Sevinç çıktı. 31 Mart yerel seçimlerin de baba-oğul aynı köyde muhtarlık için yarışacak. 237 nüfusa sahip köyde 199 seçmen oy kullanacak.

Sözcü'de yer alan habere göre, Muhtar Ali Sevinç, kendisine rakip olan oğluna çok kızgın olduğunu belirterek "Benim öyle bir oğlum yok. Evlatlıktan da reddettim. Zaten 1 yıldır görüşmüyoruz. Karşıma aday olarak çıktı. Bakalım kazanabilecek mi? Seçmen sayısı 210 olan köyde muhtarlık için 8 aday var. Bakalım kim kazanacak" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×