Kalpazanlar taktik değiştirdi, esnaf canından bezdi

Büyük banknotlarla yapılan sahte para dolandırıcılığında vatandaşın ve esnafın artık tuzağa düşmemesi üzerine kalpazanlar taktik değiştirdi. Artık 100 ve 200 TL'lik banknotlar yerine 20 ve 50 TL gibi daha küçük banknotlarla dolandırıcılık yapılıyor. Esnaf küçük banknotlara dikkat etmediği için de büyük bir tuzağın içine düştüğünü farkedemiyor.

Kalpazanlar taktik değiştirdi, esnaf canından bezdi
09 Ocak 2018 Salı 14:51

Eskişehir’de bazı işletmelerde sahte para ile yapılan alışverişler esnafı bezdirirken, dolandırıcıların özellikle fazla dikkat çekmemek için 20 lira gibi küçük paralarla alış veriş yaptığı belirtiliyor.

Eskişehir Adliyesi yakınlarında bulunan bir kafede 20 liralık sahte banknot ile hesap ödeyen kimliği bilinmeyen şahıslar esnafı usandırdı.

Çok iyi incelenmediği sürece anlaşılmayacak kadar benzerlik taşıyan kağıt paraların dikkat çekmemek adına küçük meblağlarda basıldığı iddia edildi.

İşletme görevlisi Ferhat Bayraktar'ın kasayı düzenlerken gözüne çarpan sahte banknot, ancak yanına gerçek bir para konulduğunda anlaşılabiliyor. İşletme görevlisi Bayraktar bu durumun çok sık başlarına geldiğini belirterek, “Milletin bu sahte para olayından bıktık, tükendik artık. Ne zaman böyle bir şey olsa bizim gibi garibanları buluyor. Maaşımdan kesilmesinden bıktım artık” şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×