Erdoğan: Ey Trump, sen ne yapmak istiyorsun

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kudüs için İsrail'in başkenti diyen Trump'a sert çıkarak, "Ey Trump sen ne yapmak istiyorsun. Liderler karıştırmak için değildir" dedi

Erdoğan: Ey Trump, sen ne yapmak istiyorsun
07 Aralık 2017 Perşembe 09:39

Sonhaberler | Haber Merkezi 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filistin'in başkenti Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tandığını açıklamasına sert tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Ey Trump sen ne yapmaya çalışıyorsun. Güçlü olduğun için haklı olduğunu düşünüyorsan yanılıyorsun" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili uluslararası girişimlerine devam ettiğini, birçok liderlerle de görüşmeler gerçekleştireceğini ifade etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması kararına ilişkin, şunları söyledi:

"Böyle bir adımı atmak dünyada, özellikle bu bölgeyi ateş çemberinin içine atmaktır. Ey Trump, sen ne yapmak istiyorsun? Bu nasıl bir yaklaşımdır? Siyasi liderler karıştırmak için değil barıştırmak için olurlar. Şu anda Sayın Trump'ın bu açıklamaları adeta 'mikser' görevi görmeye yöneliktir. Karıştırmaya yöneliktir, barıştırmaya değil.

Burada Sayın Trump, 'Ben güçlüyüm, öyleyse haklıyım' diyorsa, yanılıyor. Güçlü olmak, haklı olmak demek değildir. Haklı olan güçlüdür. Bunu böyle bilmesi lazım."

"BU ARTIK MÜSLÜMANLARIN DEĞİL İNSANLIĞIN GÖREVİDİR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Telefonla görüşmelerimi sürdürüyorum. Burada sadece İslam ülkelerini değil hatta Papa'yla da görüşme talebim oldu, onunla da bu akşam veya yarın sabah görüşeceğiz. Çünkü burası aynı zamanda Hristiyanların da mabedi, onunla da bu konuyu görüşmem lazım. Sayın Putin'le de görüşmemi yapacağım. Batı ülkeleri, Almanya, İngiltere, Fransa, İspanya'yla da görüşmelerimi yapacağım. Çünkü bu artık sadece Müslümanların değil adeta insanlığın görevidir." diye konuştu.


Etiketler; #Donald Trump

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
ihsan - 11 ay önce
trump Yahudi olduya ağlama duvarına gitti damadı ile birlikte nfitne çıkarıyor kargaşa kaos çıkarıyor pislik herif